U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Maloobchodní a profesionální podmínky

Všeobecné otázky

Maloobchodní účty mají omezenou finanční páku, protože tak rozhodl Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA). Domnívá se, že vysoká finanční páka není pro maloobchodní klienty vhodná.

Kvůli omezením maximální finanční páky potřebujete jako maloobchodní klient 17krát až 25krát více financí jako marži, abyste nevystavovali Váš účet riziku příliš nebo abyste nepoužívali obchodní strategie s vysokým poměrem rizika/zisku, jako je skalpování nebo obchodování zpráv. Takže tam, kde je marže na 1 lot na EURUSD 200 EUR, je marže pro maloobchodní klienty 3,333.33 EUR.

Omezená finanční páka a zvýšené maržové požadavky se na Vás nemusí vztahovat, pokud se kvalifikujete na podmínky Admiral Markets Pro, protože v takovém případě budete klasifikován jako profesionální klient.

Profesionálním klientem se můžete stát pouze po schválení Vaší žádosti o profesionální podmínky.

O profesionální status můžete požádat při založení reálného účtu nebo vyplněním formuláře v záložce Profesionální obchodník ve Vašem Kabinetu Tradera. Jakmile bude Vaše žádost o profesionální podmínky schválena (nebo zamítnuta), obdržíte potvrzovací email.

Pokud jste stávající klient a nepožádal/a jste o profesionální podmínky nebo byla Vaše žádost zamítnuta, pak jste nepochybně kategorizován/a jako maloobchodní klient.

Dle rozhodnutí Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA) je finanční páka pro maloobchodní klienty omezena na 1:30 až 1:2 následovně:

1:30 pro hlavní měnové páry (EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY, USD/CHF a USD/CAD) a křížové páry (CADJPY, EURCAD, EURGBP, EURJPY, GBPCAD, GBPJPY, CADCHF, EURCHF, GBPCHF, CHFJPY)
1:20 pro ostatní měnové páry, GOLD, XAUAUD-ECN a hlavní indexy ([DAX30], [DJI30], [SP500], [NQ100], [JP225], [ASX200], [STOXX50], [FTSE100], [CAC40])
1:10 pro ostatní indexy a komodity CFD
1:5 pro akcie CFD, ETF a dluhopisy
1:2 pro kryptoměny CFD

Výše uvedené finanční páky je aplikována na CFD účty (Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime) maloobchodních klientů.

Omezená finanční páka se Vás netýká, pokud jste požádali o podmínky Admiral Markets Pro a byli jste kategorizováni jako profesionální klient. V takovém případě máte přístup k vyšší finanční páce až 1:500 pro CFD měnové páry, indexy, kovy a ropu.Maloobchodní klienti nemohou získat jakýkoliv rabat, cashback nebo jiný bonus, protože tyto benefity stimulují obchodování a Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) vypozoroval, že obchodování na finančních trzích je vysoce riziková aktivita, která nemusí být vhodná pro každého.

Pouze profesionální klienti mají nárok na účast v našich existujících a budoucích bonusových programech na získání cashbacku, rabatu, slevy nebo jiné obchodní pobídky.

Při obchodování s marží existuje možnost, že se dostanete do záporného zůstatku, např. pokud máte velké pozice s vysokou finanční pákou a trh se náhle pohybuje proti Vám.

Maloobchodní podmínky poskytují plnou ochranu proti zápornému zůstatku a profesionální podmínky jsou omezeny na 50,000 GBP pro krytí záporných zůstatků dle našich Zásad.

Dle statistiky Admiral Markets Group byla průměrná kompenzace záporného zůstatku v roce 2017 ve výši 78 GBP, zatímco stavu záporného zůstatku bylo dosaženo přibližně na 1 ze 100 účtů.

Ano, omezení platí i pro Spojené kralovství, protože před 'Brexitem' je UK stále součástí EU a je předmětem panevropské regulace Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA).

Spojené království regulatorní trend stanovený orgánem ESMA vítá a pravděpodobně tato nebo podobná omezení adoptuje pro UK trvale.

Nejdříve musíte pochopit, co to znamená obchodovat s regulovaným brokerem.

Ať už jste maloobchodní nebo profesionální klient, společnosti nabízející regulované finanční služby Vám poskytují bezpečnost financí, férovou exekuci a nejlepší obchodní praktiky a jsou finančně transparentní. Regulované společnosti podléhají důkladné a všestranné kontrole ze strany regulátorů a externích auditorů, takže jsou povinni průběžně splňovat všechny regulatorní požadavky a technické normy.

Neregulované společnosti neposkytují žádné záruky a můžete být pobízeni k provedení obchodů se skrytými poplatky a ke krytí jejich operačních nákladů tím, že utrácíte své finance, které nejsou odděleny od financí společnosti.

Za žádných okolností byste neměli svěřovat své finance neregulované společnosti, ať už je jejich reklama sebe víc atraktivní nebo ať už se jejich reputace zdá sebe víc lákavá - obvykle je to jenom fasáda. Poskytování CFD je regulovaná činnost a může být nezákonné poskytovat je bez řádného povolení.

Jsme přesvědčeni, že předpisy EHP poskytují pro obchodníky a investory nejvyšší stupeň ochrany. Omezení finanční páky pro maloobchodní klienty je opatření proti bezohlednému využívání vysoké finanční páky a je zcela na místě pro obchodníka nováčka začít s maloobchodními podmínkami a postupně se stát profesionálem.

Také je třeba poznamenat, že tento druh ochrany je v souladu se světovými regulačními trendy a že mnoho solidních jurisdikcí, které byste mohli zvažovat jako obchodník, již podobná omezení mají nebo je budou mít velice brzy, např.:

V Americe je maximální finanční páka 1:50 a nemůžete obchodovat mnoho kromě FX.

V Japonsku je již po několik let maximální finanční páka 1:25.

V Jižní Koreji je finanční páka ještě nižší - 1:10.

Austrálie je stále rájem pro ty, kteří hledají silnou regulatorní ochranu a svobodu obchodování zároveň, nicméně si myslíme, že místní regulátor ASIC bude v blízké budoucnosti následovat evropský trend.

Admiral Markets Group má řadu provozních společností, včetně té v Austrálii.

Ano, při založení demo účtu zdarma ve Vašem Kabinetu Tradera si můžete zvolit maloobchodní nebo profesionální podmínky. V závislosti na Vaší volbě demo účet napodobí maržové požadavky platné pro danou kategorii klienta. Maloobchodní a profesionální demo účty můžete mít zároveň.


Profesionální obchodní podmínky - Admiral Markets Pro

Admiral Markets Pro je služba, která může být využita obchodníky, kteří byli kategorizováni jako profesionální klienti pro jejich CFD účty, tj. Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime.

Admiral Markets Pro zahrnuje přístup k vyšší finanční páce, bonusovým programům, prioritnímu přístupu k novým produktům a řadě dalších výhod.

Ve srovnání se standardními maloobchodními podmínkami poskytuje Admiral Markets Pro větší svobodu při výběru obchodní strategie, pravidel řízení financí a při určování tolerance k riziku a tyto podmínky jsou zamýšleny pro zkušené obchodníky.

Požádat o profesionální podmínky můžete při zakládání reálného účtu nebo kdykoliv později ve Vašem Kabinetu Tradera.

Přečtěte si více o výhodách našich profesionálních podmínek a jak se liší od standardních maloobchodních podmínek na naší stránce Admiral Markets Pro a dále v tomto FAQ.

Služba Admiral Markets Pro je k dispozici profesionálním klentům a poskytuje přístup k vyšší finanční páce, peněžním slevám a také prioritní přístup k novým produktům. Zatímco standardní služby nabízené maloobchodním klientům jsou předmětem několika regulatorních omezení, Admiral Markets Pro umožňuje profesionálním obchodníkům pokračovat v obchodování za obecně nezměněných podmínek a mít v obchodování větší volnost.

Admiral Markets Pro není účet - je to soubor obchodních podmínek a dalších výhod, které jsou zpřístupněny způsobilým klientům se CFD účtem, jako je Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime.

Profesionální i maloobchodní klienti mají stejný přístup k našim obchodním platformám, instrumentům a obchodním nástrojům.

Ne, nejsou zde žádné dodatečné náklady nebo poplatky za využití služby Admiral Markets Pro nebo za podání žádosti o Admiral Markets Pro, je to absolutně zdarma.

Stávající klienti si nemusí zakládat nový účet, protože podmínky Admiral Markets Pro mohou být aplikovány na Vaše stávající CFD účty (Admiral.Markets, Admiral.MT5 nebo Admiral.Prime).

Pokud u nás již CFD účet máte, můžete požádat o Admiral Markets Pro nyní ve Vašem Kabinetu Tradera, pokud se domníváte, že jste k tomu způsobilí.

Pokud jste nový klient, můžete požádat o profesionální status zároveň se žádostí o reálný obchodní účet v Kabinetu Tradera. Emailem obdržíte dvě potvrzení, jeden email potvrzující přijetí žádosti o reálný účet a druhý email o profesionální kategorizaci. Můžete začít obchodovat za maloobchodních podmínek, než bude schválena Vaše žádost o Admiral Markets Pro.

Ano, můžete požádat o Admiral Markets Pro v záložce Profesionální podmínky ve Vašem Kabinetu Tradera, pokud se domníváte, že jste k tomu způsobilí. Jakmile bude Vaše žádost o profesionální status schválena, obdržíte email.

Vezměte prosím na vědomí, že jakmile jste kategorizován/a jako profesionální klient, podmínky Admiral Markets Pro budou aplikovány na všechny Vaše existující a budoucí CFD účty (Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime).

Vaše hesla a další přihlašovací údaje zůstanou stejná.

Ne, o profesionální status stačí požádat pouze jednou. Jakmile bude Vaše žádost schválena, všechny Vaše CFD účty (Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime) budou převedeny na profesionální podmínky.

Jakmile bude Vaše žádost o profesionální status schválena a přešli jste na podmínky Admiral Markets Pro, budeme Vás informovat emailem. Vaše přihlašovací údaje do obchodních platforem zůstanou stejné. Pamatujte, že zatímco čekáte na schválení Vaší profesionální žádosti, můžete obchodovat za maloobchodních podmínek.

Ano, profesionální maržové požadavky budou okamžitě aplikovány na Vaše otevřené pozice dle našich maržových požadavků, jakmile je Vaše žádost o Admiral Markets Pro schválena.

Pokud jste va Vaší profesionální žádosti zvolili specifickou maximální finanční páku (např. 1:200), finanční páka bude nastavena na tuto hodnotu. Pokud jste ve Vaší žádosti o profesionální podmínky finanční páku nespecifikovali, finanční páka bude nastavena na výchozí hodnotu 1:500.

To může mít za následek značné snížení marže a uvolnění volných financí pro Vaše obchodování. Dále bude hladina Stop Outu snížena na 30%.

Abyste měli nárok na službu Admiral Markets Pro, musíte splňovat určitá kritéria. Pokud odpovíte kladně na dvě ze tří otázek níže, mohli byste být způsobilí pro Admiral Markets Pro

- Provedli jste 10 transakcí o značné velikosti za čtvrtletí v loňském roce na relevantních trzích?

- Přesahuje Vaše portfolio finančních instrumentů částku 500,000 EUR?

- Pracovali jste ve finančním sektoru po dobu alespoň 1 roku na pozici, která vyžadovala znalosti obchodování s marží?

Přečtěte si prosím více informací o přijatelných podmínkách třech výše uvedených otázek dále v tomto FAQ nebo na stránce Admiral Markets Pro.

Pokud nejste způsobilí pro Admiral Markets Pro, i tak můžete obchodovat tisíce finančních instrumentů ve světově nejoblíbenějších obchodních platformách, MetaTrader 4 a MetaTrader 5, za standardních maloobchodních podmínek. Pamatujte, že můžete požádat o profesionální podmínky později, když jsou kritéria způsobilosti splněna.

Přijatelné podmínky

Trhy: Forex, CFD, spread betting nebo jiné finanční instrumenty obchodované s marží (tj. akcie, ETF, futures a další deriváty) a opce.

Frekvence obchodování: průměrná frekvence 10 transakcí za čtvrtletí za předchozí 4 čtvrtletí (kam můžeme patřit my anebo jiní poskytovatelé).

Velikost obchodů: nominální hodnota 10,000 EUR za obchod s akciemi a 20,000 EUR za obchod na Forexu, CFD a jiných finančních instrumentech nebo ekvivalent v místní měně.

Přijatelné podmínky

Pozice: profesionální pozice ve finančním sektoru (tj. bankovnictví, finanční služby nebo samostatně výdělečná činnost), která vyžaduje znalosti transakcí a představovaných služeb.

Trvání práce: alespoň 1 rok.

Přijatelné podmínky

Struktura portfolia: akcie, akcie ISA, ETF, podílové fondy, deriváty (k dispozici pouze hotovostní vklady na Vaše účty nebo zisky realizované z investování do derivátů) a SIPP (vyjma nefinančních instrumentů), dluhové nástroje a peněžní úspory; nepatří sem nemovitosti, přímé vlastnictví komodity, penze ze společnosti, neobchodovatelná aktiva, luxusní vozy a šperky ani pomyslné hodnoty spekulativních nástrojů.

Velikost portfolia: více než 500,000 EUR nebo ekvivalent v místní měně.

Ano. Abychom mohli začít zpracovávat Vaši žádost o profesionální obchodní podmínky, potřebujeme elektronické dokumenty, skeny nebo kvalitní fotografie dokumentů dokazujících, že splňujete kritéria způsobilosti.

Například můžete poskytnout následující dokumenty:

  • Výpis z obchodního účtu obsahující minulé transakce provedené u AM nebo u jiného poskytovatele za 4 čtvrtletí předcházející datu podání Vaší žádosti.
  • Výpis z investičního nebo bankovního účtu obsahující Vaše portfolio, nebo jakýkoliv jiný spolehlivý důkaz o jeho existenci, hodnotě a struktuře. Vezměte prosím na vědomí, že musíme vyloučit hodnotu pozic obchodovaných na finanční páku. Jakýkoliv poskytnutý dokument nesmí být starší 6 měsíců.
  • Relevantní diplomy, certifikáty ze školení nebo písemná potvrzení od Vašeho zaměstnavatele nebo obchodního partnera; CV nebo jiný veřejný zdroj, který nám umožní potvrdit Vaši pracovní zkušenost.

Poté co obdržíme Vaši žádost, se Vám za krátko ozve náš account manažer a vysvětlí Vám, jaké dodatečné dokumenty lze poskytnout ve Vašem konkrétním případě a jak je odeslat.


Ochrana podobná té, která je k dispozici maloobchodním klientům:

Oddělené finance: stejně jako u maloobchodních klientů budeme držet a udržovat částku rovnou Vašemu účtu na odděleném bankovním účtu.

Ochrana vkladů od FSCS: stejně jako maloobchodní klient máte nárok na kompenzační schéma Financial Services Compensation Scheme do výše £50,000, které u nás držíte.

Využití FOS jednotlivci: jako individuální obchodník ('spotřebitel') můžete využít službu Financial Ombudsman Service, pokud jste nespokojeni s výsledkem reklamace.

Kromě toho získají profesionální i maloobchodní klienti přístup k našim exkluzivním funkcím ochrany před volatilitou, které pomáhají minimalizovat rizika spojená s tržní volatilitou.

Ochrana odlišná od té, která je k dispozici maloobchodním klientům:

Žádné omezení finanční páky: jako profesionálního klienta se Vás nebude týkat omezení finanční páky a budete moci využívat vyšší finanční páku; můžete tak mít vyšší zisky a ztráty.

Ochrana záporného zůstatku: získat můžete maximální krytí £50,000 Vašich záporných zůstatků na účtu dle Zásad ochrany záporného zůstatku, zatímco maloobchodní klienti nemají žádný takový limit a jejich záporné zůstatky jsou kompenzovány na bázi jednotlivých účtů.

Komunikace a upozornění na rizika: budeme s Vámi moci komunikovat pomocí profesionálního jazyka; také nemusíme používat upozornění na rizika, když jsme s Vámi v kontaktu nebo propagujeme nový produkt.

Využití FOS firmami: jako právnická osoba nemáte právo využívat službu Financial Ombudsman Service a své stížnosti můžete řešit pouze s námi; nicméně prosím mějte na paměti, že jsme licencovaná společnost a naším cílem je vždy vyřešit všechny spory v souladu s platnými zákony a předpisy.

Co je zvláště podobné mezi naší profesionální a standardní maloobchodní nabídkou je, že jsme povinni poskytovat všem našim klientům nejlepší exekuci a maloobchodní i profesionální klienti těží z našich Zásad zpracování pokynů za nejlepších podmínek.

Co je specificky rozdílné mezi těmito dvěma kategoriemi je, že profesionální klienti získávají přístup k našim novým produktům a dodatečným službám jako první - předtím než jsou dostupné pro ostatní klienty.

Také jsou zde různé ochrany odlišně použitelné pro profesionální a maloobchodní klienty, jak je podrobně uvedeno v tomto FAQ.

Přechod na Admiral Markets Pro nemění povahu finančních produktů, které poskytujeme, takže zde nejsou žádné daňové důsledky. Pokud máte jakékoliv specifické dotazy o Vašich daňových povinnostech, obraťte se prosím na daňového poradce ve Vašem regionu.

Ne tak docela. Prakticky nikdy. Nechceme k tomuto přistupovat vůbec, protože je mnohem jednodušší dodržovat jeden standard komunikace.

Jako profesionální klient pouze musíte vědět, že věta "Nerozumím tomu, protože je to komplexní" nesmí být Vaším záveřečným argumentem v případě sporu a v případě, že jsme Vám poskytli technické informace nebo reference na regulaci.

Ano, kdykoliv. Stačí nám poslat email s touto žádostí. Pokud chcete přejít zpět na maloobchodní podmínky, nejsou zde žádná kritéria způsobilosti, nicméně pamatujte, že jakmile schválíme Vaši rekategorizaci, maržové požadavky aplikované na Vaše otevřené pozice budou automaticky upraveny na maloobchodní podmínky - tj. budou 17krát až 25krát zvýšeny ve srovnání s profesionálními podmínkami. Vaši maximální páku si také můžete upravit ve Vašem Kabinetu Tradera v nastavení účtu bez toho, aniž byste žádal/a o rekategorizaci.

Aktuálně kategorizujeme klienty pouze jako profesionální s ohledem na naši nabídku CFD, kam patří typy účtů Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime.

S ohledem na všechny Vaše účty výše uvedených typů můžete být buď maloobchodní klient nebo profesionální klient, ale ne oboje zároveň.

Aktuálně nekategorizujeme klienty jako profesionály s ohledem na produkty obchodované na burze dostupné na typu účtu Admiral.Invest, takže jste vždycky kategorizován/a jako maloobchodní klient, co se týče akcií a ETF na Admiral.Invest účtu, i když máte přístup k podmínkám Admiral Markets Pro pro CFD produkty.

Maloobchodní podmínky

Aktuálně kategorizujeme klienty pouze jako profesionální s ohledem na naši nabídku CFD, kam patří typy účtů Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime.

S ohledem na všechny Vaše účty výše uvedených typů můžete být buď maloobchodní klient nebo profesionální klient, ale ne oboje zároveň.

Aktuálně nekategorizujeme klienty jako profesionály s ohledem na produkty obchodované na burze dostupné na typu účtu Admiral.Invest, takže jste vždycky kategorizován/a jako maloobchodní klient, co se týče akcií a ETF na Admiral.Invest účtu, i když máte přístup k podmínkám Admiral Markets Pro pro CFD produkty.

Naše standardní maloobchodní služby mohou být využity obchodníky, kteří byli kategorizováni jako maloobchodní klienti pro jejich CFD účty, tj. Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime.

Maloobchodní podmínky obsahují několik dodatečných ochran jako je omezená maximální finanční páka, bezpodmínečná ochrana záporných zůstatků a vyšší Stop Out.

V porovnání s Admiral Markets Pro jsou naše maloobchodní podmínky poskytovány s cílem ochrany před rychlými ztrátami, což omezuje i rychlé zisky a jsou nejvhodnější pro méně zkušené obchodníky, kteří se nespecializují na obchodní strategie s vysokým poměrem rizika/zisku a nemají nárok na profesionální podmínky.

Ve výchozím stavu žádáte při založení reálného účtu o maloobchodní podmínky. V průběhu Vaší žádosti musíte projít spravedlivě obtížným testem vhodnosti, abyste dokázali, že rozumíte základům obchodování s marží a rizikům spojeným s obchodováním.

Přečtěte si více o výhodách našich maloobchodních podmínek a jak se liší od profesionálních podmínek na naší stránce s maloobchodními a profesionálními podmínkami a dále v tomto FAQ.

O maloobchodní podmínky žádáte kdykoliv, když zakládáte reálný obchodní účet. Jediné kritérium, které musíte splňovat, je jasné porozumění základům obchodování s marží a porozumění rizikům s tím spojeným. Žádost o založení reálného účtu obsahuje spravedlivě obtížný test vhodnosti, který měří Vaše porozumění těmto záležitostem.

Maloobchodním klientem se stáváte, pokud je schválena Vaše žádost o založení reálného účtu (a pokud jste nevyplnil/a speciální formulář žádosti o profesionální status).

Pokud jste stávající klient a nepožádal/a jste o profesionální podmínky nebo byla Vaše žádost zamítnuta, pak jste nepochybně kategorizován/a jako maloobchodní klient.

Ano, můžete požádat o Admiral Markets Pro v záložce Profesionální podmínky ve Vašem Kabinetu Tradera, pokud se domníváte, že jste k tomu způsobilí. Jakmile bude Vaše žádost o profesionální status schválena, obdržíte email.

Vezměte prosím na vědomí, že jakmile jste kategorizován/a jako profesionální klient, podmínky Admiral Markets Pro budou aplikovány na všechny Vaše existující a budoucí CFD účty (Admiral.Markets, Admiral.MT5 a Admiral.Prime).

Vaše hesla a další přihlašovací údaje zůstanou stejná.

Při žádosti o reálný účet v Kabinetu Tradera budete muset projít spravedlivě obtížným testem vhodnosti, který se skládá z několika otázek, které nám pomohou určit, zda jste obeznámeni se základy obchodování s marží a riziky spojenými s obchodováním, nebo nejste. Pokud tímto testem neprojdete, budeme Vás pokládat za nevhodného kandidáta pro naše produkty, nicméně i tak si budete moci založit obchodní účet.

Ochrana podobná té, která je k dispozici profesionálním klientům:

Oddělené finance: stejně jako u profesionálních klientů budeme držet a udržovat částku rovnou Vašemu účtu na odděleném bankovním účtu.

Ochrana vkladů od FSCS: stejně jako profesionální klienti máte nárok na kompenzační schéma Financial Services Compensation Scheme do výše £50,000, které u nás držíte.

Využití FOS: můžete využít službu Financial Ombudsman Service, pokud jste nespokojeni s výsledkem reklamace.

Kromě toho získají maloobchodní i profesionální klienti přístup k našim exkluzivním funkcím ochrany před volatilitou, které pomáhají minimalizovat rizika spojená s tržní volatilitou.

Ochrana odlišná od té, která je platná pro profesionální klienty:

Omezení finanční páky: jako maloobchodní klient budete podléhat omezení finanční páky, což Vás chrání před bezohledným využíváním pákového efektu a Vaše potenciální zisky a zráty budou nižší.

Žádný přístup k bonusům: jako maloobchodní klient nebudete mít přístup k jakýmkoliv obchodním pobídkám jako je cashback nebo rabat, protože tyto bonusy mají motivovat obchodní činnost, což je obecně považováno za rizikové a není to vhodné pro každého.

Ochrana záporného zůstatku: jako maloobchodní klient získáte bezpodmínečnou ochranu záporného zůstatku na každém Vašem účtu, zatímco u profesionálních obchodníků je tato ochrana omezena na £50,000 dle čistého příjmu jak je popsáno v našich Zásadách.

Komunikace a upozornění na rizika: vždy s Vámi budeme komunikovat za použití přiměřeně zjednodušeného, prostého jazyka a vždy Vás upozorníme na rizika, abychom Vám pomohli porozumět rizikům spojeným s našimi produkty.

Co je specificky rozdílné mezi těmito dvěma kategoriemi je, že profesionální klienti získávají přístup k našim novým produktům a dodatečným službám jako první - předtím než jsou dostupné pro maloobchodní klienty.

Také jsou zde různé ochrany odlišně použitelné pro profesionální a maloobchodní klienty, jak je podrobně uvedeno v tomto FAQ.

Ano, můžete tak učinit v Kabinetu Tradera v záložce Profesionální podmínky pomocí žádosti o profesionální kategorizaci. Předtím než tak učiníte prosím ověřte Vaši způsobilost na stránce Admiral Markets Pro. Pamatujte, že je ve Vašem vlastním zájmu poskytnout pravdivé informace o Vaší způsobilosti a že vyšší finanční páka znamená vyšší poměr rizika/zisku.

Pokud neprojdete testem vhodnosti při žádosti o reálný obchodní účet, důrazně doporučujeme navštívit sekci Vzdělávání na našich stránkách a více trénovat na našem demo účtu zdarma. Pro Vaše vlastní dobro se možná budete chtít více vzdělat o obchodování na finančních trzích a požádat o založení reálného účtu později, když nabydete více znalostí. V každém případě budete mít možnost založit si reálný obchodní účet, i když testem neprojdete.