Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

Jak Začít Obchodovat s Akciemi

Doba čtení: 7 minut(y)

burza akcie

Obchodování s akciemi online - investiční portfolio s Admiral Markets

Zajímá Vás, jak nakupovat akcie? Přečtěte si našeho průvodce!

 1. Založte si jeden z obchodních účtů u Admiral Markets.
 2. Chcete-li používat MetaTrader 4 (MT4) - založte si typ účtu Admiral.Markets.
 3. Chcete-li používat MetaTrader 5 (MT5) - založte si typ účtu Admiral.MT5 nebo Admiral.Invest.
 4. Vyberte si akcie.
 5. Obchod s akciemi - jak vybírat akcie - vyberte si akcie společností, které mají silný růstový potenciál z dlouhodobého hlediska.
 6. Nákup akcií - rozhodněte, kolik akcií nakoupíte. Toto rozhodnutí by mělo být založené na Vašem rozpočtu.
 7. Obchodování s akciemi - vyberte si typy pokynů. Používejte tržní nebo limitní obchodní pokyny ve většině případů.

Jak nakupovat akcie? Vezměte prosím na vědomí, že obchodování s akciemi je u Admiral Markets dostupné pouze na Admiral.Invest účtu v MT5 - program na obchodování s akciemi. Všechny ostatní typy účtů společnosti Admiral Markets nabízejí pouze obchodování s akciemi jako CFD.

burza akcie

Jak začít investovat do akcií - vyberte si preferované akcie a zjistěte, jak nakupovat akcie

Jakmile se registrujete u brokera a financujete Váš obchodní účet, začnete s procesem výběru akcií. Dobré je začít zkoumat společnosti, které znáte jako spotřebitel.

Nekonečná data a reálné tržní pohyby Vás mohou na začátku zahltit, takže se snažte vybírat akcie jednoduše a dívejte se pouze na společnosti, jejichž akcie chcete částečně vlastnit.

Jak nakupovat akcie? Jeden z největších investorů všech dob Warren Buffett jednou řekl, "Kupujte podíl ve společnosti, protože ji chcete vlastnit a ne proto, že chcete, aby šly akcie nahoru". Začít můžete s výroční zprávou a výročním dopisem od managementu společnosti, díky kterým získáte obecné povědomí o tom, jak si společnost vede a jaké jsou její budoucí plány.

Analytické nástroje, které potřebujete pro vyhodnocení výkonu společnosti, budou dostupné na webové stránce brokera. Patří sem aktuální zprávy, přepisy z konferenčních hovorů, informace o vývoji zisků na čtvrtletní bázi, jak si společnost vede vůči regulátorovi. Mnoho brokerů také poskytuje články a návody nebo semináře o tom, jak používat jejich obchodní nástroje nebo jak vybírat akcie, tedy jak nakupovat akcie.

MetaTrader 5

Obchodování s akciemi pro začátečníky - Jak nakupovat akcie - rozhodněte se

Základy obchodování s akciemi - začít byste měli s malou investicí do akcií, s malý nákupem akcií, abyste si vyzkoušeli, jaké to je vlastnit akcie dané společnosti. Pomůže Vám to pochopit, zda máte trpělivost, která je u obchodování s akciemi nezbytná, protože budete muset akceptovat malé ztráty, abyste měli dlouhodobé zisky.

Jak nakupovat akcie? Budete se muset naučit, jak obchodovat s akciemi bez stresu a vyčerpání. Velikosti pozic můžete vždy navýšit - navyšovat objem můžete postupně, časem budete více sebevědomí a budete vědět, jak fungují akcie.

Jak nakoupit akcie - tržní pokyny

Když kupujete akcie v MetaTraderu, vstupujete do tržního pokynu. Ať už je to koupě akcií nebo prodej akcií, pokyn je proveden za nejlepší dostupnou tržní cenu.

Jak na akcie? Jak nakupovat akcie? Tržní pokyny nestanovují žádné cenové parametry, Váš pokyn bude zpracován okamžitě a ve většině případů malých pozic zcela vyplněn; ledaže se snažíte nakoupit velký objem akcií, tj. akcie v hodnotě milionů dolarů.

Jak obchodovat s akciemi na internetu? S tržními pokyny se to má tak, že pokud prodáváte, cena kterou obdržíte, nemusí být shodná s cenou, kterou jste viděli pár sekund před stisknutím tlačítka sell; je to z toho důvodu, že poptávková a nabídková cena se neustále mění a to po celý den a noc.

Tržní pokyny jsou nejlépe využity, když kupujete nebo prodáváte akcie, na kterých není mnoho cenových swingů z intradenního hlediska — např. větší blue chip akcie, než menší více volatilní společnosti.

MetaTrader 4

Tipy jak nakoupit akcie online

 • Tržní pokyn je nejlepší pro investory, kteří nakoupí a pozici drží, nezajímají je tedy malé rozdíly v cenách, důležitý je pro ně fakt, že je pokyn zcela proveden.
 • Umístěte tržní pokyn před zavřením trhu, Váš pokyn bude spuštěn na ceně, která je dostupná při otevření burzy další den.
 • Kontrola kvality exekuce Vašeho brokera je dobrý nápad, protože někteří low-cost brokeři vážou všechny obchody klienta na převažující cenu, ať už je konec obchodního dne nebo konkrétní čas nebo den v týdnu.

Jak nakoupit zahraniční akcie - limitní pokyny

Pokud preferujete více kontroly nad cenou, lepší je využívat limitní pokyny v obchodování s akciemi. Například předpokládejme, že se akcie Apple obchodují za $100 za akcii, nicméně se domníváte, že cena $95 za akcii má větší smysl dle Vašeho průzkumu.

Vaše limitní pokyny říkají brokerovi, aby počkal a provedl Vaše obchody, jakmile nabídková cena klesne na danou cenovou hladinu. Naopak "sell" limitní pokyn říká brokerovi, aby počkal a provedl pokyn, jakmile poptávková cena vzroste na Vaši nastavenou cenovou hladinu.

Limitní pokyny mohou být skvělé pro investory, kteří nakupují a prodávají akcie menších společností, na kterých mohou být širší spready v závislosti na aktivitě investora. Užitečné je to i během krátkodobé tržní volatility na akciích, nebo pokud je cena akcie důležitější než samotné vyplnění.

burza akcie

Podmínky, které ovlivňují limitní pokyny - akcie v MT5

 • AON - Pokyn 'AON' (All Or None) neboli "všechno nebo nic" bude proveden pouze, pokud je dostupný předem stanovený cenový limit na všech akciích, které si přejete obchodovat.
 • GFD - Pokyn 'GFD' (Good For Day) neboli "pro dnešek to stačí" obvykle vyprší na konci obchodního dne, i když pokyn nebyl vyplněn.
 • GTC - Pokyn 'GTC' (Good Till Cancelled) "dobrý dokud nezrušený" zůstává ve hře, dokud ho obchodník nezruší nebo pokyn sám o sobě nevyprší

Limitní pokyn garantuje, že obchodník dostane cenu, kterou chce, nicméně pokyn samotný nemusí být vyplněn.

Limitní pokyny jsou většinou umístěny na základě FC-FS (first-come, first-served neboli "kdo je první, ten je vyplněn"), a pouze poté, co jsou vyplněny tržní pokyny. Navíc by měly parametry akcie zůstat přednastavené tak dlouho, aby je broker nakonec vyplnil.

Mějte na paměti, že limitní pokyn, který nemůže být vyplněn nyní nebo během obchodního dne, může být vyplněn během několika následujících dnů.

Transakční náklady se obvykle účtují pokaždé, když je proveden denní obchod. Pokud se akcie nedostane na Vaši cenovou úroveň do té doby než expiruje, obchod nebude proveden vůbec.

Jak nakupovat akcie? Vyzkoušejte si obchodování s akciemi na demo účtu - obchod s akciemi nanečisto je dobrou volbou pro obchodníky začátečníky. Vyzkoušíte si reálné tržní podmínky bez rizika ztráty finančních prostředků.

Nevíte, do kterých akcií investovat? Přečtěte si našeho průvodce!

demo obchodní účet

Tento materiál neobsahuje a nesmí být vykládán tak, že obsahuje investiční poradenství, investiční doporučení, nabídku nebo žádost k jakékoliv transakci s finančními nástroji. Mějte na paměti, že tato analýza není spolehlivým ukazatelem jakéhokoli současné nebo budoucí výkonnosti, protože okolnosti se mohou časem měnit. Před provedením jakýchkoli investičních rozhodnutí byste měli žádat o radu nezávislé finanční poradce, abyste se ujistili, že jste porozuměli rizikům.

Obchodování na Forexu

O Admiral Markets

Jako licencovaný broker poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF.

Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.