U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Jak Obchodovat s Akciemi - přehledný průvodce pro začátečníky

Doba čtení: 9 minut(y)

burza akcie

Investování do akcií nebo obchodování s akciemi je jedním z nejznámějších způsobů, jak zhodnocovat peníze na finančních trzích. V dnešní době je to navíc hodně dostupné (stačí vám pouze obchodní účet, připojení k internetu a počítač, tablet nebo mobil). Pro začátečníky jsou akcie vhodné, protože jsou relativně jednoduché na pochopení a také se u nich dá dobře řídit riziko.

Ať už se chcete stát aktivním obchodníkem s akciemi, nebo vás zajímají dlouhodobé investice do akcií, tak stačí věnovat nějaký čas studiu a můžete si prostřednictvím akcií vydělávat peníze na důchod, na dovolenou, nebo třeba na nové auto.

Pokud se chcete dozvědět, jak začít investovat do akcií, tak čtěte dále. V tomto článku získáte ucelený přehled o tom, co všechno obchodování s akciemi nebo investování do akcií obnáší.

Obchodování s Akciemi Online - Jak fungují Akcie

Akcie je cenný papír, který jeho majitele dává podíl ve společnosti, která akcii vydala. Společnosti vydávají akcie z důvodu, že chtějí získat externí kapitál. Když si tedy koupíte akcii konkrétní společnosti, tak za ní zaplatíte určitý obnos peněz. Tyto peníze dostane firma a Vy na oplátku získáte obchodní podíl. Tento obchodní podíl vás opravňuje k obdržení dividendy (výplata podílu ze zisku), pokud vedení společnosti rozhodne o jejím vyplacení.

Kromě obchodního podílu máte také hlasovací právo na valné hromadě. Nedělejte si však iluze, že byste jako drobný investor skoupili tak velký podíl, že byste byli schopni ovlivnit chod firmy.

Pokud už nebudete chtít akcie vlastnit, tak je můžete kdykoliv prodat někomu jinému. Akcie se obchodují na centralizovaných burzách a jediné, co vám stačí k tomu, abyste na burze mohli udělat obchod s akciemi, je obchodní účet u brokerské společnosti. Funguje to velmi podobně jako účet v internetovém bankovnictví - přihlásíte se a můžete nakupovat a prodávat akcie.

Jak Obchodovat s Akciemi - Proč jsou Akcie atraktivní

Na akciích můžete vydělat hned dvěma způsoby:

 1. Na změně ceny
  Ze studie společnosti Raymond James vyplývá, že od roku 1926 akcie v průměru přinesly investorům výnos okolo 10% ročně. Podle údajů z New Yorské univerzity by 100 USD investovaných do akcií v roce 1928, na které byste nesáhli, do konce roku 2018 přineslo částku 382850,- USD.

  Když zvažujete, jak investovat do akcií, tak nemusíte nutně sázet na dlouhodobé průměrné zhodnocení akcií a vnímat situaci z dlouhodobého horizontu.
  Na změně ceny můžete při obchodování akcií vydělávat i v rámci kratších období (intradenní obchodování akcií nebo krátkodobé swingové obchodování akcií). Není to ale jistě nejrozšířenější způsob obchodování akcií.
 2. Investice do akcií

 3. Na dividendách
  Jak už jsme napsali výše, tak vlastnictví akcie vám dává nárok na dividendu. Vyplácení dividendy není automatické. O výplatě dividendy musí rozhodnout vedení společnosti. Existuje ale řada firem, které jsou známé tím, že dividendu vyplácejí prakticky každý rok.
  Část investorů tak vyhledává právě takové firmy a nakoupí jejich akcie s tím, že je budou držet velmi dlouhou dobu (několik let) a z dividend si vytvoří pasivní příjem.

Dalším důležitým aspektem, který bychom měli zmínit, je fakt, že investici do akcií někteří činí z důvodu diverzifikace svých financí. Například oproti investicím do nemovitostí jsou akcie mnohem dostupnější (tj. dají se koupit za méně peněz), mají nízké poplatky za obchodování a jsou vysoce likvidní (tj. můžete je prodat a nakupit prakticky kdykoliv).

Jak Nakoupit Akcie - Vyberte si preferované Akcie

Jakmile se registrujete u brokera a financujete Váš obchodní účet, začnete s procesem výběru akcií. Vezměte prosím na vědomí, že obchodování s akciemi je u Admiral Markets dostupné pouze na Invest.MT5 účtu v MT5 - program na obchodování s akciemi. Všechny ostatní typy účtů společnosti Admiral Markets nabízejí pouze obchodování s akciemi jako CFD, což je vhodné zejména pro krátkodobé spekulativní obchody s akciemi.

Pokud chcete skutečně vlastnit akcie nějaké společnosti, tak je dobré začít zkoumat společnosti, které znáte jako spotřebitel. Nekonečná data a reálné tržní pohyby Vás mohou na začátku zahltit, takže se snažte vybírat akcie jednoduše a dívejte se pouze na společnosti, jejichž akcie chcete částečně vlastnit.

Jak nakupovat akcie? Jeden z největších investorů všech dob Warren Buffett jednou řekl, "Kupujte podíl ve společnosti, protože ji chcete vlastnit a ne proto, že chcete, aby šly akcie nahoru". Začít můžete s výroční zprávou a výročním dopisem od managementu společnosti, díky kterým získáte obecné povědomí o tom, jak si společnost vede a jaké jsou její budoucí plány.

Analytické nástroje, které potřebujete pro vyhodnocení výkonu společnosti, budou dostupné na webové stránce brokera. Patří sem aktuální zprávy, přepisy z konferenčních hovorů, informace o vývoji zisků na čtvrtletní bázi, jak si společnost vede vůči regulátorovi. Mnoho brokerů také poskytuje články a návody nebo semináře o tom, jak používat jejich obchodní nástroje nebo jak vybírat akcie, tedy jak nakupovat akcie.

Obchodování akcií platforma MetaTrader 5

Jak Koupit Akcie - Investice do Akcií

 1. Založte si jeden z obchodních účtů u Admiral Markets.
  * Chcete-li používat MetaTrader 4 (MT4) - založte si typ účtu Trade.MT4
  * Chcete-li používat MetaTrader 5 (MT5) - založte si typ účtu Trade.MT5 nebo Invest.MT5.
 2. Vyberte si akcie - vyberte si akcie společností, které mají silný růstový potenciál z dlouhodobého hlediska.
 3. Nákup akcií - rozhodněte, kolik akcií nakoupíte. Toto rozhodnutí by mělo být založené na Vašem rozpočtu. začít byste měli s malou investicí do akcií, s malý nákupem akcií, abyste si vyzkoušeli, jaké to je vlastnit akcie dané společnosti. Pomůže Vám to pochopit, zda máte trpělivost, která je u obchodování s akciemi nezbytná, protože budete muset akceptovat malé ztráty, abyste měli dlouhodobé zisky.
 4. Zadání pokynů pro Obchodování s akciemi - vyberte si typy pokynů tržní nebo limitní obchodní pokyny.

Budete se muset naučit, jak obchodovat s akciemi bez stresu a vyčerpání. Velikosti pozic můžete vždy navýšit - navyšovat objem můžete postupně, časem budete více sebevědomí a budete vědět, jak fungují akcie.

Jak Investovat do Akcií - Tržní pokyny

Když kupujete akcie v MetaTraderu, tak nejčastěji budete používat tržní pokyn. Ať už je to koupě akcií nebo prodej akcií, pokyn je proveden za nejlepší dostupnou tržní cenu. Tržní pokyny nestanovují žádné cenové parametry, Váš pokyn bude zpracován okamžitě a ve většině případů malých pozic zcela vyplněn; ledaže se snažíte nakoupit velký objem akcií, tj. akcie v hodnotě milionů dolarů.

S tržními pokyny se to má tak, že pokud prodáváte, cena kterou obdržíte, nemusí být shodná s cenou, kterou jste viděli pár sekund před stisknutím tlačítka sell; je to z toho důvodu, že poptávková a nabídková cena se neustále mění a to po celý den a noc.

Tržní pokyny jsou nejlépe využity, když kupujete nebo prodáváte akcie, na kterých není mnoho cenových swingů z intradenního hlediska — např. větší blue chip akcie, než menší více volatilní společnosti.

 • Tržní pokyn je nejlepší pro investory, kteří nakoupí a pozici drží, nezajímají je tedy malé rozdíly v cenách, důležitý je pro ně fakt, že je pokyn zcela proveden.
 • Umístěte tržní pokyn před zavřením trhu, Váš pokyn bude spuštěn na ceně, která je dostupná při otevření burzy další den.
 • Kontrola kvality exekuce Vašeho brokera je dobrý nápad, protože někteří low-cost brokeři vážou všechny obchody klienta na převažující cenu, ať už je konec obchodního dne nebo konkrétní čas nebo den v týdnu.

Jak Investovat do Akcií - Limitní pokyny

Pokud preferujete více kontroly nad cenou, lepší je využívat limitní pokyny v obchodování s akciemi. Například předpokládejme, že se akcie Apple obchodují za $100 za akcii, nicméně se domníváte, že cena $95 za akcii má dle Vašeho průzkumu větší smysl

Vaše limitní pokyny říkají brokerovi, aby počkal a provedl Vaše obchody, jakmile nabídková cena klesne na danou cenovou hladinu. Naopak "sell" limitní pokyn říká brokerovi, aby počkal a provedl pokyn, jakmile poptávková cena vzroste na Vaši nastavenou cenovou hladinu.

Limitní pokyny mohou být skvělé pro investory, kteří nakupují a prodávají akcie menších společností, na kterých mohou být širší spready v závislosti na aktivitě investora. Užitečné je to i během krátkodobé tržní volatility na akciích, nebo pokud je cena akcie důležitější než samotné vyplnění.

Investice do akcií

Nákup Akcií v MT5 - Podmínky pro limitní pokyny

 • AON - Pokyn 'AON' (All Or None) neboli "všechno nebo nic" bude proveden pouze, pokud je dostupný předem stanovený cenový limit na všech akciích, které si přejete obchodovat.
 • GFD - Pokyn 'GFD' (Good For Day) neboli "pro dnešek to stačí" obvykle vyprší na konci obchodního dne, i když pokyn nebyl vyplněn.
 • GTC - Pokyn 'GTC' (Good Till Cancelled) "dobrý dokud nezrušený" zůstává ve hře, dokud ho obchodník nezruší nebo pokyn sám o sobě nevyprší

Limitní pokyn garantuje, že obchodník dostane cenu, kterou chce, nicméně pokyn samotný nemusí být vyplněn.

Limitní pokyny jsou většinou umístěny na základě FC-FS (first-come, first-served neboli "kdo je první, ten je vyplněn"), a pouze poté, co jsou vyplněny tržní pokyny. Navíc by měly parametry akcie zůstat přednastavené tak dlouho, aby je broker nakonec vyplnil.

Mějte na paměti, že limitní pokyn, který nemůže být vyplněn nyní nebo během obchodního dne, může být vyplněn během několika následujících dnů.

Transakční náklady se obvykle účtují pokaždé, když je proveden denní obchod. Pokud se akcie nedostane na Vaši cenovou úroveň do té doby než expiruje, obchod nebude proveden vůbec.

Nevíte, do kterých akcií investovat? Přečtěte si našeho průvodce!

demo obchodní účet

Obchodování na Forexu

O Admiral Markets

Jako licencovaný broker poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF.

Tento materiál neobsahuje a nesmí být vykládán tak, že obsahuje investiční poradenství, investiční doporučení, nabídku nebo žádost k jakékoliv transakci s finančními nástroji. Mějte na paměti, že tato analýza není spolehlivým ukazatelem jakéhokoli současné nebo budoucí výkonnosti, protože okolnosti se mohou časem měnit. Před provedením jakýchkoli investičních rozhodnutí byste měli žádat o radu nezávislé finanční poradce, abyste se ujistili, že jste porozuměli rizikům.