Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

Jak Investovat do Akcií v roce 2019

Doba čtení: 11 minut(y)

Jak investovat do akcií v roce 2019

Akcie a akciové indexy byli v zájmu médií koncem roku 2018. V posledním kvartálu roku 2018 přišla první výraznější korekce cen akcií od doby po finanční krizi 2008-2009 a několika vlnách kvantitativního uvolňování (QE).

I přes tuto cenovou korekci je investování do akcií nadále zajímavé a akcie mají místo v každém široce diverzifikovaném portfoliu. Pokud se zajímáte o akciové trhy a investování, tak vás v tomto článku čeká spousta důležitých informací:

 • O investování do akcií obecně
 • O tom, co je třeba promyslet a ujasnit si, předtím než s investováním začnete
 • O tom, co se musíte naučit, abyste věděli, jak na akcie
 • A nakonec několik tipů od chytrých investorů, kteří vědí, jak na dlouhodobé investování do akcií

Investice do Akcií obecně

Vědět, jak obchodovat s akciemi, znamená také získávat informace o různých faktorech, které ovlivňují ceny akcií, včetně ekonomických a tržních ukazatelů, studium finančních výkazů vybraných firem a určování trendů na burze cenných papírů.

Také to obnáší pochopení rizik, která souvisí s tím, abyste se naučili s akciemi obchodovat, a rozpoznání, které kategorie akcií fungují nejlépe pro vaše potřeby.

Průměrné zhodnocení Akcií

Naučit se jak investovat na burze, stojí za to. Různé studie ukazují, že akcie patří mezi nejrychlejší způsoby, jak akumulovat bohatství.

Ze studie společnosti Raymond James vyplývá, že od roku 1926 akcie v průměru přinesly investorům výnos okolo 10% ročně. Ve stejném časovém období vládní dluhopisy přinesly průměrný roční výnos mezi 5% - 6%.

Hodnota akcií tedy roste rychleji a silněji než dluhopisy nebo spoření na bankovních účtech na peněžním trhu.

Podle údajů z New Yorské univerzity, 100 USD investovaných do akcií, dluhopisů a fondů peněžního trhu v roce 1928, na které byste nesáhli, by do konce roku 2018 přineslo do portfolia následující částky:

 • Akcie: 382850,- USD
 • Pokladniční poukázky: 2063,- USD
 • Dluhopisy: 7309,- USD

Jak fungují Akcie - Investování do Akcií pro Začátečníky

Akcie je cenný papír, kterým si de facto koupíte podíl ve společnosti. Pro individuálního investora jsou zásadní 2 věci:

 1. Máte hlasovací právo na valné hromadě. Vzhledem k objemu akcií, který je normální člověk schopen nakoupit je tento bod spíše pro informaci. S velkou pravděpodobností se nestane, že nakoupíte tolik akcií, abyste měli reálnou sílu ovlivňovat chod společnosti skrz valnou hromadu.

 2. Máte nárok na dividendu (pokud se společnost rozhodne dividendu vyplácet).

Jak Investovat do amerických Akcií

Jak nakupovat Akcie - Styly obchodování

K akciím můžete přistoupit jako ke kterémukoliv jinému obchodnímu nástroji. To znamená, že akcii můžete:

 • Nakoupit - nejčastější způsob. Máte nárok na dividendu (pokud jí společnost vyplácí)

 • Prodat - v praxi se děje u krátkodobějších spekulací. Můžete narazit na problém, že váš broker nebude mít akcii k dispozici a v takovém případě ji ani nebudete moci prodat.
  Pokud budete prodanou akcii držet v době výplaty dividendy, tak dividendu zaplatíte vy.

Pokud chcete akcie prodávat, je lepší to udělat skrze CFD na konkrétní akcii. Tím úplně eliminujete 2 výše uvedená rizika.

Stejně jako u jiných obchodních nástrojů, tak i u akcií se rozlišuje obchodování podle doby jeho trvání. Nejčastěji se setkáte:

 • Scalping - nakupujete / prodáváte akcie ve velkém objemu a držíte je na krátkou dobu (řády sekund až minut). Pro tento styl obchodování je lepší využít ETF na akcie.

 • Intradenní obchodování - nakupujete / prodáváte akcie a držíte je maximálně do konce obchodního dne. Pro tento styl obchodování je lepší využít ETF na akcie.

 • Střednědobé obchodování - nakupujete / prodáváte akcie a držíte je několik dnů maximálně týdnů.

 • Dlouhodobé obchodování - nakupujete / prodáváte akcie a držíte je několik týdnů maximálně měsíců.

 • Investice do dividendových akcií - v tomto případě akcie pouze nakupujete, protože chcete být vlastníkem podílu ve společnosti a inkasovat dividendy. Akcie společnosti nakupujete s dlouhodobým výhledem v řádu roků.

U prvních 4 výše uvedených přístupů bude hlavním motivem nákupu či prodeje akcií očekávání změny ceny, z kterého budete chtít profitovat.
U investice do dividendových akcií budete chtít především najít společnost, která má dlouhodobou stabilitu a dlouhodobě vyplácí dividendy. Pokud se vám podaří akcie takové společnosti nakoupit na nízkých cenách, tak navíc můžete profitovat na změně ceny.

Jak se naučit Investování do Akcií

Existuje mnoho možností, jak začít investovat do akcií. Pro nové obchodníky může být velké množství možností až zahlcující. V první řadě je tedy důležité udělat si velkou inventuru svých osobních financí a ujistit se, že jste finančně připraveni obchodovat s akciemi bez rozptýlení.

To znamená udělat si přehled o svých dluzích a případně je zredukovat. Mít naspořeno dostatek peněz k úspěšnému obchodování. Naučit se obchodovat s akciemi znamená také mít povědomí a tom, jakou částku máte k investovanou / naspořenou ve fondech a/nebo na penzijním spoření.

Jakmile máte osobní inventuru hotovou, můžete se zaměřit na následující kroky, abyste mohli začít obchodovat s akciemi:

Investování na burze - Stanovte si své cíle

Váš první krok v učení, jak obchodovat s akciemi, je ujasnit si, kam směřujete. To závisí na několika faktorech, včetně:

 • Vašeho věku
 • Úrovně příjmů
 • Vašich krátkodobých finančních potřeb (například uspořit na svatbu, na příchod nového nové dítě nebo na nový domov)
 • Vašich dlouhodobých finančních potřeb (například spoření na důchod, splacení hypotéky, zahájení podnikání nebo spoření na vysokou školu)

Jakmile jste si stanovili stanovili své cíle, prioritizovali jejich pořadí a stanovili časový rámec pro jejich dosažení, můžete zahájit proces výběru investic do akcií, které splní vaše jedinečné cíle a potřeby.

Investování do Akcií

Online Investice - Stanovte toleranci vůči riziku

Každý obchodník s cennými papíry má při investování komfortní zónu rizika. Zaměřte se na akcie, které nejlépe ošetří riziko, které vás znepokojuje. Ať už je to inflace, daně, likvidita nebo všechny uvedené faktory dohromady.

Namixujte své portfolio aktiv z různých kategorií akcií a snažte se minimalizovat různé druhy rizik spojených s investováním. Pokud ztratíte 10% ve svém akciovém portfoliu a kvůli tomu nemůžete v noci spát, pak buďte při obchodování na burze opatrní.

Investování na Kapitálových Trzích - Vytvořte stabilní cíl pro portfolio akcií

Pro nové obchodníky na akciových trzích je dobrou strategií držet se snadných věcí. Za normálních okolností je 10 - 20 dobře prozkoumaných akcií dobrým počátečním portfoliem.

Díky menšímu, více omezenému akciovému portfoliu získáte čas potřebný k důkladnému porozumění jednotlivých akcií. Budete mít dostatek prostoru analyzovat finančních výkazy společnosti a posoudit všechny relevantní rizikové faktory.

Také budete mít čas potřebný k prozkoumání různých typů akcií, jako jsou akcie velkých (large-cap), středních (mid-cap) a malých společností (small-cap) a mezinárodní akcie. Seznámíte se také s různými kategoriemi akciových sektorů specifických pro určitý průmysl, jako je výroba, technologie, finance a spotřební zboží.

Potřebné znalosti pro Investování do Akcií

Vyčkejte než uděláte svůj první obchod s akciemi, dokud nezískáte nějaké znalostní základy obchodování na akciovém trhu. Vytvořte si vzdělávací kontrolní seznam a níže uvedené položky, by v tomto seznamu měli mít nejvyšší prioritu:

 • Poznejte ukazatele

Znalost výrazů, které používají profesionální burzovní obchodníci pro hodnocení akcií, je pro každého seriózního zájemce o obchodování akcií "povinností". Termíny jako je poměr ceny a výnosů (poměr P/E), složená roční míra růstu (CAGR), návratnost vlastního kapitálu (ROE), mohou odhalit vnitřní fungování akcií a nasměrovat vás k rozhodnutí "koupit" nebo "prodat".

Čím více termínům budete rozumět, tím kvalifikovanější rozhodnutí při investování do akcií můžete udělat.

 • Musíte vědět, kde akcie nakupovat

Akcie můžete koupit různými způsoby, včetně nákupu prostřednictvím makléře nebo online nákupu. Obecně platí, že za obchodní transakci prostřednictvím tradičního makléře zaplatíte více. To je také jeden z důvodů, proč jejich počet výrazně klesá a většina transakcí se děje elektronicky.

Počet brokerů, kteří nabízejí obchodování nebo investice do akcií se v posledních letech zvýšil. Admiral Markets vám například umožňuje obchodovat jak akcie, tak CFD na akcie za jedny z nejlepších podmínek na českém trhu.

Začátkem roku 2019 můžete u Admiral Markets obchodovat více než 3000 CFD na akcie a více než 4000 akcií. Tato nabídka se neustále rozšiřuje. Pokud se ptáte, jak investovat do amerických akcií, tak vězte, že máte přístup na hlavní americké burzy a kromě toho máte s Admiral Markets přístup na přední světové burzy v těchto zemích:

 • Spojené státy americké (NYSE, AMEX, NASDAQ)
 • Rakousko (VIE)
 • Belgie (Euronext)
 • Dánsko (CSE)
 • Finsko (NASDAQ)
 • Francie (Euronext)
 • Německo (Xetra)
 • Nizozemí (Euronext)
 • Norsko (NASDAQ)
 • Portugalsko (Euronext)
 • Španělsko (BME)
 • Švédsko (NASDAQ)
 • Švýcarsko (SWX)
 • Velká Británie (LSE)

Jak nakupovat Akcie

 • Vyberte si správný typ investičního účtu

Investoři do akcií při obchodování obvykle preferují tradiční hotovostní účet. Jsou však k dispozici další možnosti, včetně maržových účtů (které vám umožňují půjčovat peníze na nákup akcií a tím podstoupit vyšší riziko.)

Jak už jsme zmínili výše, tak s Admiral Markets můžete obchodovat jak akcie, tak CFD na akcie na nejrozšířenější obchodní platformě MetaTrader.

 • Chcete-li používat MetaTrader 4 (MT4) - založte si typ účtu Admiral.Markets.
 • Chcete-li používat MetaTrader 5 (MT5) - založte si typ účtu Admiral.MT5 nebo Admiral.Invest.

Vezměte prosím na vědomí, že obchodování s akciemi je u Admiral Markets dostupné pouze na Admiral.Invest účtu v MT5 - program na obchodování s akciemi.
Všechny ostatní typy účtů společnosti Admiral Markets nabízejí pouze obchodování s akciemi jako CFD!

 • Poznejte typy objednávek na burze cenných papírů

Plnění obchodů na burze závisí na typu objednávek, které použijete. Tržní příkazy jsou nejběžnější formou burzovních obchodů, ale investoři se potřebují seznámit s jinými obchodními příkazy, jako jsou například limitní příkazy nebo trailing stop loss příkazy, u kterých probíhá plnění trochu jinak.

Strategie pro chytré Obchodování s Akciemi

Snad nejlepší způsob, jak strategicky rozvíjet své zkušenosti s investováním do akcií je, představit si ho jako válečnou loď postavenou z osvědčených , osvědčenými a obsažnými akciemi, které budete používat jako brnění při inteligentním investování na akciovém trhu.

Pro tyto účely se zajímejte o firmy se solidním finančním výkonem, které jsou řízeny zkušenými a důvtipnými manažery. Také upřednostněte společnosti, které mají historicky nadprůměrný růst výnosů, jako jsou například Procter & Gamble, American Express a Coca-Cola.

Co je třeba mít neustále na paměti při Investování do Akcií

 1. Udržujte investování do akcií jednoduché
 2. Když začínáte, nevyhledávejte mladé akcie související s technologiemi, protože jsou příliš mladé, riskantní a obtížně se vyhodnocují. Namísto toho vybírejte akcie s 10ti letým výhledem - prozkoumejte jejich výkon za posledních 10 let a odhadněte jejich potenciální výkon na 10 let dopředu.

 3. Garance návratnosti vlastního kapitálu (ROE)
 4. Společnosti, u kterých nemůžete udělat 10ti letý výhled, aby mohli být přesně ohodnoceny, by se neměly do vašeho startovního portfolia dostat.

  Stejně tak, byste v něm neměly mít společnosti, které vyžadují spoustu kapitálu. Naopak, zaměřte se na společnosti s nízkými kapitálovými požadavky, protože ty mají tendenci vytvářet výrazně vyšší návratnost.

 5. Myslete na peníze firmy
 6. Hledejte společnosti, které mají dostatek krátkodobých finančních aktiv a vysoký cashflow (peněžní tok). Takové společnosti mají obvykle dostatek finančních prostředků na zaplacení svých účtů a na pokračování růstu a tím vydělávají peníze pro akcionáře, jako jste vy.

 7. Vyžadujte nízké zadlužení
 8. Nízká zadluženost dává společnosti značný prostor pro růst a umožňuje růst výnosů na základě vlastního kapitálu, oproti tomu, kdyby si musela půjčovat peníze.

 9. Klaďte důraz na hodnotu
 10. Zaměřte se na investice do podhodnocených společností s dobrým potenciálem dlouhodobého růstu. Identifikace takových společností není snadná.

  Ten kdo zvládne metodiku, že upřednostňuje akcie, které jsou neoprávněně nízko na základě jejich vnitřní hodnoty - podle fundamentální analýzy společnosti, najde dobré tvůrce výnosů, kteří ač jsou podhodnoceni, jsou dobře řízené managementem.

 11. Hledejte dlouhodobý potenciál
 12. Zaměřte se na výběr akcií pouze na základě jejich celkového potenciálu jako společnosti. Jakmile přidáte takovou akcii do svého portfolia, držte se jí po celé roky, nebo dokonce desetiletí, dokud cena akcií bude růst a fundamenty společnosti zůstanou silné. Neřešte, zda jiní investoři vnímají hodnotu akcie, ale zda tato akcie dlouhodobě vydělává peníze.

Jak Investovat do Dividendových akcií - Dodržujte svůj plán

Když se učíte, jak obchodovat s akciemi, zůstaňte rozumní a nehoňte se za vysokou návratností investic, zvláště takových, které jsou považovány za "horké" mediálními prognostiky. Poraďte se s finančním poradcem, vytvořte si plán, který bude pracovat pro vás, a držte se ho - bez ohledu na to, co uslyšíte kolem sebe.

Také si pamatujte, že akcie jsou volatilní. To se prostě děje. Nereagujte na krize trhu emocionálně - vždy si udržte chladnou hlavu a držte se svého dlouhodobého plánu.

Ano, je těžké zůstat klidný na volatilním trhu, ale trpělivost je opravdu ctností jak na Wall Street, tak kdekoliv jinde. Vydechněte a nezapomeňte, že akcie historicky odměňují dlouhodobé investory - a to je přesně ten druh obchodníka, kterým se chcete stát.

Jak Investovat do Akcií

Obchodování na Forexu

O Admiral Markets

Jako licencovaný broker poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF.

Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.