U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Obchodování Kryptoměn vs Tradiční Investování

Doba čtení: 9 minut(y)

Kryptoměny jsou dalším krokem ve finanční evoluci. BTC je první decentralizovanou digitální měnou, která je založená na systému fungujícím bez centrální banky nebo bez jediného administrátora, a proto je pokroková v obchodování na finančních trzích. Online obchodování měn se právě právě posunulo na další úroveň...nahradí ale tradiční investování?

Bitcoin vs. investování do zlata

Lidé mají rádi zlato. Je to bezpečné aktivum. Proto se většinou investuje do tohoto drahého kovu. Zlatá horečka je už ale za námi; obchodníci by ho neměli považovat za aktivum, na kterém lze rychle zbohatnout. Stále je to ale dlouhodobá solidní investice.

Těžba zlata se datuje do 200,000 let před Kristem. Civilizace začaly obchodovat zlato okolo roku 600 před Kristem a zlato je stále využíváno obchodníky a investory s velkým nadšením dodnes. Zlato je také komodita, která zajisté nikdy neztratí svou vlastní hodnotu, protože je to drahý kov, který má mnoho praktických využití. Dále musíme podotknout, že fluktuace jsou méně extrémní než u jakékoliv jiné investice do komodit, včetně Bitcoinu.

Také můžeme předpokládat, že se zlato odrazí. Americký dolar má vůči zlatu negativní korelaci a jakékoliv oslabení by mělo pozitivně ovlivnit zlato. Náklady na těžení zlata se mohou výrazně zvýšit a více lidí může přestat těžit zlato. Pokud se toto stane, ceny se zvýší, protože rezervy zlata budou omezené.

Zlato má tržní podíl zhruba 1-2%. Zvýšení povede k cenovým spikům. Dále jakékoliv zvýšení inflace může způsobit zvýšení ceny zlata. Poměr dluhu-k-HDP se v rozvinutých zemích neustále zvyšuje, což je známka další zásoby peněz, což je pro drahé kovy jako je zlato pozitivní.

Bitcoin má omezenou zásobu a jednu velkou odlišnost od ostatních investic. Poprvé máme něco, co není plně kontrolováno jakoukoliv entitou jako je vláda nebo banka. Nicméně Bitcoin pravděpodobně plně nenahradí zlato jako investiční aktivum. Systém se ale může vyšplhat v žebříčku běžného tržního prostředí, což by znamenalo, že dosáhne opravdového "univerzálního" statusu a bude používán jako legitimní forma měny.

Zdroj: www.jmbullion.com

Investiční strategie pro Bitcoin

Aktuálně zažíváme na trhu s kryptoměnami iracionální chování. Lidé si myslí, že je to budoucnost, mě to ale připomíná bublinu okolo dot.com... která může prasknout – a to ve velkém.

Bitcoin je zatím neoblíbenější kryptoměna. Lidé do této digitální měny sypou hodně peněz a myslí, si že jeho hodnota bude stále stoupat, protože zde není žádná centrální banka, která by to regulovala. Někdy se to ale musí otočit, protože lidé Bitcoin využívají pro obchody/služby a je těžké být zaplacen ve zlomcích. Pokud má například Bitcoin hodnotu 14,400 USD a jsem obchodník, který si účtuje $100 za své instalatérské služby, v podmínkách Bitcoinu by to znamenalo, že mi budete muset zaplatit zlomek mince. Proto pokud jde cena příliš vysoko, je to směšné. Museli bychom:

 1. vytvořit dodatečnou zásobu;
 2. resetovat cenu, pokud jde příliš vysoko;
 3. přijít s alternativou, pokud nemůžeme být zaplaceni v malých částkách.

Další věc je, že pokud jdeme ještě více v roce 2018-2019 s akciemi nahoru, Bitcoin může zkolabovat společně s akciemi a realitami. Všechna riziková aktiva většinou vybuchnou ve stejný čas a mohli bychom zažít destrukci hodnoty. Když se odpisují půjčky, snižuje se vlastně zásoba peněz a hodnota aktiv a měny v takovém prostředí posilují.

BTC futures

Adopce BTC futures by měla být pro Bitcoin viděna jako velmi pozitivní krok. Banky říkají, že je Bitcoin obecně špatnou investicí, protože spadá do neregulovaného prostředí, a proto je i nazýván "riskantní"; a říkají to proto, že by se to mohlo dostat do služeb osobního bankovnictví, převod peněz by pak byl levnější a jednodušší mezi lidmi anebo obchodníky, kteří používají technologii Bitcoinu. Představení BTC futures je pohyb směrem do regulovaného prostředí a profil Bitcoinu je tak méně riskantní.

Pokud zvážíte, co Bitcoin nabízí společnosti ve smyslu bohatství (zvláště pro země, kde je extrémní devalvace měny a hyperinflace), je to platforma umožňující transakční servis. Je zde možnost, že by Bitcoin mohl dosáhnout částky 70,000 USD, což by znamenalo tržní kapitalizaci ve výši 1 bilion USD, což je stále zlomek trhu se zlatem, který je hodnocen na 7 bilionů USD. Také si všimněte, že Bitcoin je mnohem jednodušší použít k transakci než třeba zlato.

Technická analýza navíc ukazuje, že by Bitcoin mohl opravdu dosáhnout této hranice 70,000 USD. Využití futures burzy by mělo poskytnout více likvidity a trh by byl méně volatilní.

Další rizika investice do Bitcoinu

Vlády by mohly zasáhnout a zastavit tuto technologii, a to proto, že by se Bitcoin mohl stát rivalem jejich národní měny a bylo by tak těžší implementovat monetární politiku.

Banky mají hluboké kapsy a mohou se rozhodnout nakoupit Bitcoin, aby ochránili své osobní bankovní oddělení a jejich výnosy, které jsou pod hrozbou této technologie.

Pro ty, kteří mají rádi konspirační teorie - také je možné, že by banky najali hackery a ti by se postarali o skončení této technologie, ztvárnili by tak nebezpečný a hromadný odliv peněz do trhu s kryptoměnami. To je jedno z obecných bezpečnostních rizik Bitcoinu.

Centrální banky tisknou peníze a tisknou jich více a více a tím znehodnocují fiat měny. Jejich aktuální QE programy by mohly být považovány za riskantní, protože nafukují bilance centrální banky. Protože se centrální banky pouštějí do takto divokých rozhodnutí, demonstrují malou zodpovědnost co se týče ochrany dlouhodobé hodnoty jejich dané fiat měny ve válce měn.

Klíčový faktor oznámení CME je ten, že nyní mohou velcí investoři hedgovat jejich pozice, takže nemají důvod se Bitcoinu vyhýbat. Nadcházející dny odhalí, kolik je zde institucionálního zájmu. Pokud mohou hedgeovat, půjdou do toho. Pamatujete si bublinu okolo dot.com? Konzervativní finance byly nuceny k investici do high-tech akcií, protože jejich výsledky vypadaly velmi slabě v porovnání s tech financemi. To samé se může stát kryptoměnám. Jakmile začnou fondy získávat výnosy o dvojnásobných číslech investováním do kryptoměn, všichni to tak začnou dělat.

Je Bitcoin bezpečný?

Říká se, že Bitcoin nemůže být hackován, zmanipulován nebo upraven; burzy a digitální peněženky jsou ale zranitelné, stejně jako online bankovní účty. Pokud držíte jakýkoliv Bitcoin, můžete se stát cílem hackerů.

Protože Bitcoin fyzicky doopravdy neexistuje, v digitální peněžence máte zabezpečené digitální klíče. Soukromý klíč je tajný kód, který uživateli dovoluje dokázat jeho vlastnictví Bitcoinu. Peněženky nainstalované do chytrých telefonů používají aplikace nebo webové peněženky a mohou být také aktivovány na měnových burzách. Majitelé Bitcoinů musí zajistit bezpečnost svých počítačů, protože takové burzy vyžadují vysokou úroveň zabezpečení.

James Hill je vývojář softwaru ve společnosti Scott Logic consultancy a říká, že vysoká bezpečnost je samým jádrem algoritmu blockchainu, který tvoří základ všech kryptoměn. Dále říká, že reálné riziko přichází tehdy, když ztratíte klíče, které dokazují vlastnictví mince.

Jak obchodovat Bitcoin

Obchodníci se mě často ptají:

 1. kde obchodovat Bitcoin;
 2. jak obchodovat BTC/USD;
 3. jak obchodovat Bitcoin ziskově;
 4. existuje způsob, jak obchodovat Bitcoin u Forex brokera;
 5. jak obchodovat Bitcoin v MT4.

Zlato právě může procházet fází revalvace, protože jsou preferovány kryptoměny jako Bitcoin a obchodníci se domnívají, že je to bezrizikové aktivum. Tento humbuk okolo kryptoměn oslabil poptávku po zlatě. Navíc je zde možnost, že americký FED třikrát navýší sazby v následujících 12 měsících a to posunuje další investice od zlata do dluhopisů.

Z tohoto důvodu stejně jako vše, co bylo doposud zmíněno, a díky potenciálu vysoké ceny kryptoměn si myslím, že je nejlepší obchodovat Bitcoin vs další měny, jako je BTC/USD CFD, které nabízí Admiral Markets.

Kvůli nejistotě okolo Bitcoinu jako aktiva budete chtít využít jeho denní pohyby. Jednoduše řečeno, pokud investujete do Bitcoinu, tradiční nakupování a dlouhé držení pozice není bezpečné.

Strategie, které byste mohli aplikovat při obchodování Bitcoinu, jsou denní, týdenní anebo skalpování. Vždy se můžete podívat na naše profesionální webináře a zeptat se na jakoukoliv otázku týkající se naší MT4 platformy.

Podívejte se na tento graf:

Zdroj: BTC/USD denní graf, březen - listopad 2017, Admiral Markets MT4

Tradičně obsahuje každý finanční instrument nebo aktivum cenový cyklus. Rozlišujeme čtyři hlavní cenové/tržní cykly.

 1. Akumulace
 2. Mark-Up
 3. Distribuce
 4. Mark-Down

V závislosti na trhu spolu trhy sdílí podobné charakteristiky a prochází podobnými fázemi. Trhy jsou cyklické, mohou jít nahoru, dosáhnout vrcholu, mohou jít dolů a dosáhnout dna. Když jeden cyklus skončí, další začíná.

Mnoho investorů většinou selhává a ani neví, že jsou trhy cyklické, nebo si neuvědomí konec aktuální tržní fáze. I když přijmete fakt, že jsou trhy cyklické, je skoro nemožné určit vrchol nebo dno takového cyklu. Nicméně porozumění cyklům je základní, chcete-li maximalizovat Vaše výnosy z obchodování.

Využitím našich grafů bude schopni těžit z hlavních denních pohybů na BTC/USD CFD i na nižších timeframech, jako je pětiminutový nebo na vyšších timeframech jako je denní. Také možná budete chtít investovat do posílení BTC (nebo oslabení) obchodováním na týdenním nebo měsíčním grafu.

Využitím nabízené finanční páky chytrým způsobem a obchodováním BTC/USD CFD můžete mít potenciálně mnohem vyšší výnosy než jen z jednoduchého nákupu BTC.

Závěr

Měl by se Bitcoin stát měnou? Jako je to vždycky s technologií, něco lepšího může ještě přijít a až k tomu dojde, může to způsobit spektakulární pokles hodnoty Bitcoinu. Narozdíl od měn Bitcoin nemá úrokové sazby, proto je nejlepší v prostředí monetární politiky s rostoucími sazbami nepokoušet tuto komoditu dlouhodobě, doufaje v lepší důchod.

I když BTC představuje inovaci a možná evoluci ve virtuálních platebních systémech, existuje zde mnoho problémů týkajících se bezpečnosti a udržitelnosti, která musí být adresována předtím než budeme klienty podporovat k jeho využití nebo k přijmutí jako platební metody. I když věříme, že Bitcoin nakonec bude dobrou investiční volbou, nikdy nepředčí stabilitu a rozmanitost zlata jako investiční komodity.

Doporučujeme začít s malou investicí, s malým zlomkem kapitálu ve výši 0.1%, abyste se naučili, jak to funguje a jak to obchodovat a jak se chovat bezpečně vůči Vaší peněžence.

Pokud budete obchodovat BTC/USD CFD – nebo spot zlato CFD – doporučujeme dávat pozor na rizika, která jsou s obchodováním spojena. Jakékoliv obchody byste si měli nejdříve vyzkoušet na demo účtu předtím než se pustíte do reálného účtu.

Demo obchodní účet

Přečtěte si také kompletního průvodce kryptoměnami 2018.

O Admiral Markets

Jako licencovaný broker poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF.