U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Co je Zcash?

Doba čtení: 4 minut(y)

Zdroj: Shutterstock

S rozvojem nových technologií se zvýšila poptávka po kryptoměnách. Existuje však několik zajímavých věcí, které odlišují Zcash od jiných podobných měn, jako je třeba partnerství s JPMorgan1 prostřednictvím projektu open-source Quorum. Technologie ochrany soukromí Zcach by mohla být brzy aplikována na různé kryptografické a blokové sítě, včetně žetonů založených na technologii Ethereum. CoinMarketCap odhaduje, že celosvětový limit společnosti Zcash je více než 960 milionů dolarů.2

Co je Zcash?

Zcash (ZEC) je kryptoměnový projekt, který pochází z myšlenky Zerocoin/Zerocash, navržený v roce 2013. Zcash byl oddělen od Bitcoinu a spuštěn v říjnu 2016, což bylo dříve známo jako Zerocoin.

Používá kryptografii, která by teoreticky měla poskytovat soukromí svým uživatelům. Cryptografie neboli cryptologie analyzuje různé protokoly, které brání třetím stranám, nebo veřejnosti, číst soukromé zprávy.3

Jak se Zcash liší od Bitcoinu?

Zcash je vidlice Bitcoinu. Kvůli tomuto prostému faktu mají hodně společného. Zcash poskytuje dva typy transakcí: soukromé a veřejné (podobně jako BTC). Když si stáhnete oficiální peněženku Zcash, zjistíte, že nabízí dva typy adres: t-addr, veřejnou adresu a z-addr, vaši soukromou adresu.

Můžete si vybrat, kterou z nich bude používat. Bitcoinové transakce jsou plně transparentní. Každý může pomocí průzkumníka bloku BTC zkontrolovat, zda byla transakce odeslána z jedné adresy BTC na druhou. Pokud u Zcash uživatel zvolí z-adresu, je převod soukromý. K dispozici je speciální zobrazení klíče, které může poskytnout selektivní průhlednost.

Podle zdroje "Zcash nabízí celkovou důvěrnost plateb, přičemž stále udržuje decentralizovanou síť s využitím veřejné blokády. Na rozdíl od služby Bitcoin transakce Zcash automaticky skryje odesílatele, příjemce a hodnotu všech transakcí na blokové řadě "4.

Jak Zcash hájí soukromí?

Být decentralizovanou a open-source kryptoměnou, která nabízí soukromí a selektivní transparentnost transakcí. Zcash platby jsou zveřejněny ve veřejné blokové řadě, ale odesílatel, příjemce a objem transakcí zůstávají v soukromí.

Z důvodu šifrování obsahu v stíněných transakcích používá protokol kryptografickou metodu pro potvrzení platnosti transakce.

Tato metoda se nazývá zk-SNARK. Tyto konstrukce umožňují, aby síť udržovala bezpečný žebříček o zůstatcích, aniž by odhalila zúčastněné strany nebo částky. Namísto veřejného prokazování hodnot a transakce jsou transakční metadata zašifrovány a zk-SNARK se používají k prokázání, že nikdo neprovádí podvod nebo krádež.

Jaké jsou výhody a nevýhody soukromí?

Jak jsme již vysvětlili, ZEC používá technologii ochrany soukromí zk-SNARK.

Výhody soukromí

  • Skrytá adresa odesílatele;
  • Skrytá adresa příjemce;
  • Skrytá odeslaná částka.

Domníváme se, že přísné soukromí je přínosné pro společnosti, které chtějí chránit informace dodavatelského řetězce od konkurentů, všichni jednotlivci, kteří nechtějí, aby byly veřejně známy platební informace, stejně jako movití lidé, kteří nechtějí veřejně odhalit žádnou ze svých činností.

Nevýhody soukromí

Zcash používá novou formu kryptografie. Nikdo nemůže zaručit, že v systému nebudou žádné chyby, které by umožnily odhalit chráněné informace o transakci nebo vytvářet mince mimo bloky, pokud nebyly testovány dlouhé roky. Takže pokud se vytvoří mince, nebude to ani možné zjistit, protože na rozdíl od Monera u Zcash nemůžete ověřit celkové množství mincí v bloku řetězce.

Blokový řetězec a síť sledují množství mincí, které jsou chráněné. Mince se dostanou do velkého bazénu a když jednu z nich vytáhnete, není žádný způsob, jak to propojit s tím, co šlo do bazénu.

Jak se tvoří nové Zcash mince?

Jsou vytvořeny procesem nazývaným těžba. Ta by měla trvat až do roku 2032 než bude vytěženo všech 21 milionů mincí. V podstatě to začalo s pouhým milionem amerických dolarů, které byly předběžně financovány investory. Zcash nebyl předfinancován ani financován z ICO jako mnoho dalších kryptoprojektů. Místo toho jde o jedinečný způsob financování a distribuce.6

Co je za pohybem ceny ZEC?

Zdroj: ZECUSD daily chart, Admiral Markets MT5, Jun 2017 - Mar 2018

Po silném uptrendu, který začal v září 2017, dosáhla cena za minci 800 ZEC/USD. Pak se cena změnila na 200 ZEC/USD a nyní, samozřejmě, vidíme podporu kolem 250 ZEC/USD. V tomto okamžiku se zdá, že uptrend by mohl pokračovat a nákup ZEC/USD by tak mohl být dobrou volbou.

Obchodování se Zcash CFD s Admiral Makets? Určitě!

Můžete obchodovat se Zcash a všemi hlavními kryptoměnami CFD na jednom místě - Admiral Markets. Abyste věděli, co nabízíme, prohlédněte si náš sortiment!

Chcete nejprve otestovat své obchodní schopnosti? Vezměte si tolik času, kolik potřebujete k otevření našeho demo účtu, pilování strategií a plánů v bezrizikovém prostředí.

Demo obchodní účet

Odkazy:

  1. Forbes
  2. CoinMarketCap
  3. Wikipedia
  4. ZCash
  5. Ibid
  6. Consensys

Kryptoměny

O Admiral Markets

Jako licencovaný broker poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF.