Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

​Co je to Bitcoin?

Doba čtení: 9 minut(y)

608089037.jpg

Bitcoin se stává velmi populárním finančním instrumentem, i když ne každý chápe logiku, která se skrývá za digitální měnou.

Tento článek tuto otázku zodpoví a zaplní mezery u každého, kdo se chce o bitcoinu naučit základy. Jak bitcoin funguje? Jak funguje těžba bitcoinu? Je bitcoin riskantní?

Článek také poskytne přehled pokročilých konceptů bitcoinu, jako je blockchain a platby a převody s bitcoinem. V dalším článku, věnovaném bitcoinu, se budeme zabývat bitcoin grafem a jak bitcoin obchodovat.

Začneme s tou nejzákladnější otázkou: Co je to bitcoin?

Bitcoin je digitální měna nebo také 'kryptoměna', a to proto, že používá kryptografii k zajištění transakcí ve své infrastruktuře, což představuje distribuovanou online databázi neboli 'blockchain'.

V případě, že o tom ještě nevíte, nyní je možné obchodovat bitcoin (BTCUSD) bez rizika na demo účtu společnosti Admiral Markets! Vyzkoušejte ještě dnes...

Bitcoin CFD demo účet

Jaká je zkratka pro bitcoin?

Zkratka pro bitcoin je jednoduše BTC. Stejný princip jako u USD (US Dollar) nebo EUR (Euro).

Bitcoin lze párovat s ostatními měnami. V takovém případě může být název CFD kontraktu například Bitcoin vs americký dolar CFD neboli BTC/USD.

Jak bitcoin funguje?

Bitcoin nabízí příležitost činit rychlé, bezpečné a nízkonákladové klient-klient transakce neboli peer-to-peer (síť, kde spolu klienti obchodují napřímo) bez toho, aniž by musela být zapojena banka nebo centrální procesor.

Systém transakcí se odehrává přímo mezi uživateli digitálních peněženek, které jsou ověřeny v blockchainu neboli databázi. Transakce jsou digitálně podepsané pomocí unikátního privátního klíče, který dokazuje, že transakce pochází z majitele peněženky.

Co je to blockchain technologie?

Blockchain je jednoduše decentralizovaná veřejná účetní kniha všech transakcí s bitcoinem, které kdy byly provedeny. Jistý počet transakcí formuje jednotku databáze, která se nazývá 'block' a každý blok uchovává informace o předchozích blocích a každá transakce uchovává informace o předchozí transakci. Tímto způsobem blockchain umožňuje úplnou transparentnost plateb.

Blockchain infrastruktura bitcoinu představila převratnou metodu pro uchovávání finančních dat, která jsou přístupná komukoliv, plně transparentní, vyvinutá pomocí open-source kódu (otevřený software s otevřeným zdrojovým kódem) a nepatří žádné fyzické ani právnické osobě. Místo toho je údržba blockchainu prováděna pomocí kolektivní síly milionů počítačů, které ověřují transakce a přidávají je do 'bloků'.

Kolektivně ověřené transakce nemohou být upraveny, ani smazány, takže všechny bitcoin platby jsou finální a nepopíratelné.

kryptoměny CFD demo účet

Co je to težba bitcoinů?

Jakmile je jeden blok vytvořen v blockchainu, je ohodnocen 12.5 bitcoiny, což se děje průměrně každých 10 minut. Toto ohodnocení se nazývá 'mining' proces neboli těžba, což je spotřeba elektrické a výpočetní energie na údržbu sítě. Do težby je zahrnuto mnoho lidí a specializovaných společností po celém světě a těžba vytváří základní hodnotu bitcoinu. Systém generuje nové bitcoiny automaticky a sám reguluje rychlost tohoto procesu, takže obejít toto světové pravidlo a vydělat bitcoiny rychleji, než skrze vážení investice v težebním hardwaru a utrácení více za za elektřinu je bez šance.

Hodnota bloku se sníží na polovinu v roce 2020 a bude se i nadále snižovat každé 4 roky, dokud nebude generováno 21 milionů bitcoinů. To znamená, že bitcoin má fundamentální potenciál růstu hodnoty.

Obrázek níže ukazuje, že v roce 2017 existuje 16+ milionů (76% z celku) bitcoinů. Obrázek také naznačuje rychlý růst v nabídce mezi roky 2009 a 2013 před zpomalením, což znamená, že poptávka již roste a bude i nadále růst – samozřejmě, pokud konkurence kryptoměn, jako je litecoin nevytlačí bitcoin ze scény.


Celkové množství Bitcoinů v oběhu

Zdroj: Wikipedia

MetaTrader 4

Kdo bitcoin vynalezl?

Svět se domnívá, že bitcoin vymyslel Satoshi Nakamoto, který oznámil vynález 31. října 2008 v deníku kryptografie ve výzkumné práci s názvem Bitcoin: Peer-to-Peer elektronický systém hotovosti. Co je ještě zajímavější je, že jeho jméno je pravděpodobně pouze krycí jméno používané neznámou osobou, nebo osobami, kteří bitcoin vynalezli původně. V roce 2016 se australský podnikatel Craig Wright prohlásil za 'pana Bitcoina', a tvrdil, že byl přijat jako význačný člen bitcoin komunity.

Kdy byl bitcoin vytvořen?

Finanční historie bitcoinu sahá do roku 2010, do 22. května, kdy si někdo koupil pizzu. Pokud jste o této průlomové události neslyšeli, nemějte obavy, nejste jediní...

Pizza nebyla ta nejdůležitější část transakce – co bylo použito k zaplacení za pizzu bylo průlomové. Jídlo stálo 10,000 bitcoinů, což bylo poprvé, kdy byla tato virtuální měna použita k nákupu něčeho v reálném světě. Tento den je nyní každý rok oslavován nadšenci bitcoinu jako Bitcoin Pizza Day neboli bitcoin den pizzy.

Od té doby se toho stalo hodně. Hodnota a používání bitcoinu od té doby vyletěla nahoru. Kdyby se tato večeře držela těchto 10,000 bitcoinů, nepohnuli by s historií, ale měli by se dnes asi o $20 milionů dolarů lépe.

V březnu tohoto roku se cena bitcoinu poprvé vyšplhala nad cenu jedné unce zlata a nepřestává růst.

Kde můžete bitcoin utratit?

Je zde mnoho dalších možností, za co můžete utratit bitcoiny – nejenom pizza! Mnoho míst akceptuje bitcoiny. Dle www.coindesk.com, v roce 2015 počet obchodníků, kteří přijímají bitcoiny, explodoval. Mnoho z nich mají webové stránky s e-shopy, nicméně i kamenné obchody začali přijímat BTC. Seznam se neustále rozšiřuje a vy budete moci utratit bitcoiny doslova kdekoliv.

  1. Běžné věci do domácnosti;
  2. Video hry;
  3. Dárkové poukazy;
  4. Cestování;
  5. Jídlo;
  6. Auta;
  7. Charita a spropitné;
  8. Online a offline obchody.

Většina zpracovatelů plateb s bitcoiny také poskytne QR kód, který obsahuje adresu bitcoinu a částku platby.

QR kódy (quick response neboli rychlá odezva) jsou velmi pohodlné, lépe se s nimi platí prostřednictvím bitcoin peněženky ve Vašem smartphonu. Jednoduše oskenujte QR kód a on za Vás předvyplní adresu příjemce bitcoinu a požadovanou částku platby. Jakmile platbu odešlete, je dokončena.

Jsou bitcoin transakce vystopovatelné?

Bitcoin je plně transparentní. Všechny bitcoin transakce jsou veřejné, vystopovatelné a permanentně uloženy v bitcoin síti. Bitcoin adresy jsou jedinou informací použitou k definování toho, kde jsou bitcoiny umístěny a kam jsou poslány. Tyto adresy jsou vytvářeny soukromě každým uživatelem peněženky. Jelikož uživatelé obvykle musí odhalit svou identitu, aby obdrželi služby nebo zboží, bitcoin adresa nemůže být plně anonymní. Síť bitcoinů je síť, kde spolu klienti komunikují napřímo, takže je možné zaznamenat IP adresy uživatelů.

Které země podporují bitcoin jako měnu?

Legální status se liší země od země, nicméně seznam zemí, kde je BTC přijímán, se neustále rozšiřuje.

Bitcoin operuje nezávisle na jakékoliv centrální bance, narozdíl od ostatních dobře známých měn, např. americký dolar nebo euro. Síť bitcoinů nemá jakýkoliv centrální bod nebo jednoho administrátora, což tuto měnu činí decentralizovanou digitální měnou.

Fundamentální hodnota bitcoinu je generována skrze těžbu a je úzce spjata s náklady na elektřinu a počítače, zatímco zbytek její hodnoty je dán jejím omezeným množstvím, pomalým procesem tvorby a zvyšující se poptávkou.

Webináře o Forexu a CFD

Bitcoin se šíří po celém světě jako platná metoda plateb, za kterou si můžete koupit nejrůznější zboží a služby, což poptávku zvyšuje ještě více.

Je bitcoin legální?Regulace se liší země od země. V současné době je to pouze Japonsko, které oficiálně uznává bitcoin jako finance, zatímco ostatní země nemají zatím žádnou specifickou legislativu. Nicméně můžete očekávat, že mezinárodní finanční regulátoři se začnou zajímat o bitcoin a další virtuální měny, pokud se blockchain technologie bude i nadále šířit rychle a krypto ekonomie bude růst.

Admiral Markets nabízí možnost obchodovat derivát bitcoinu s marží, takže můžete těžit buď z růstu nebo poklesu ceny bitcoinu a je to plně legální pro všechny země mimo Ameriku.

Je bezpečné obchodovat bitcoin?

Bitcoin je volatilní aktivum s denními změnami v ceně v řádu 10%, což činí toto aktivum celkem riskantní pro investování i obchodování. Samozřejmě neexistuje vysoký zisk bez vysokého rizika a nemusíte použít jakékoliv finance, o které si nemůžete dovolit přijít.

Dobrá zpráva je, že společnost Admiral Markets poskytuje pokročilý soubor podmíněných pokynů - ochranu před volatilitou - což má dodatečný užitek u vysoce volatilních instrumentů.

Ochrana proti volatilitě

Je bitcoin bublina?

Situace okolo krypto technologií velmi připomíná internetovou horečku (dotcom bubble) ze začátku roku 2000. Existuje velké množství projektů okolo blockchain technologie, které oznamuje jejich ICO každý den. ICO znamená Initial Coin Offering a jedná se o hromadné financování projektu. Je to podobné IPO, nicméně se jedná o krypto ekonomii. Projekty jsou kolektivně financovány veřejností, která si nakoupí jejich 'tokeny' výměnou za bitcoin a další hlavní kryptoměny. Samozřejmě jako v jakémkoliv jiném oboru, 90% projektů selže a nedoručí produkt a pravděpodobně nebude trvat dlouho a dočkáme se mnoha rezonujících bankrotů. V současné době může být cena bitcoinu do určité míry přepálená kvůli masivnímu utrácení bitcoinů během ICO.

Takže je tady bublina nebo ne? Dozvíme se to pouze tehdy, pokud praskne. Mezitím můžete obchodovat bitcoin CFD u Admiral Markets s finanční pákou 1:5 v obchodní seanci 24 hodin 7 dní v týdnu.

Sledujte nás a dozvíte se další vzrušující informace o bitcoinu a dalších kryptoměnách… již brzy!

Bitcoin můžete obchodovat na účtu Admiral.Markets. Vyzkoušejte si obchody ještě dnes… Praxe dělá mistra!

DEMO - kryptoměny

Kryptoměny

O Admiral Markets

Jako licencovaný broker poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF.

Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.