Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

BTC/USD vs ETH/USD - Co je Lepší Obchodovat?

Doba čtení: 7 minut(y)

Trh s kryptoměnami má počátek v roce 2009, kdy se objevil první malý projekt Bitcoin, a ten odstartoval zcela nový finanční koncept. Od té doby mnoho nových hráčů sledovalo Bitcoin a vytvořili svou vlastní digitální měnu. Další dobře známí následovníci jsou Litecoin, Ripple a Ether.

Zvyšující se počet kryptoměn se může pro obchodníky zdát matoucí, proto v dnešním článku porovnáme Bitcoin/US Dollar CFD a Ethereum/US Dollar CFD a zeptáme se na otázku za milion: co je lepší obchodovat?

Předtím než začneme, už jste vyzkoušeli MetaTrader 4 nebo MetaTrader 5 Supreme Edition? Náš unikátní plugin pro MetaTrader obchodní platformy nabízí více než 60 exkluzivních nástrojů a indikátorů, které Vám pomohou povznést obchodování Bitcoinu CFD a Etheru CFD na další úroveň! Stáhněte si plugin zdarma ještě dnes.

MetaTrader Supreme Edition

Teď se ale vraťme k naší otázce za milion... Níže si projdeme pět faktorů, které nás navedou správným směrem předtím než se finálně rozhodneme – BTC/USD vs. ETH/USD: co je lepší obchodovat?

Faktor č. 1: dlouhodobý cenový potenciál

Býčí pohyby na Bitcoinu (BTC) v roce 2017 bylo složité převálcovat díky podmínkám volatility. Růst Bitcoinu vůči americkému dolaru (BTC/USD) byl skoro bez pauzy:

  • Low Bitcoinu bylo v roce 2017 okolo $740.
  • High Bitcoinu bylo v roce 2017 okolo $19,000.

Možná Vás překvapí, že si Ether prošel podobnou cestou s jeho cenovými pohyby vůči americkému dolaru USD. ETH/USD začalo na okolo $7.65 dne 1. ledna 2017 a od té doby cena vzrostla na okolo $1,200.

Co je lepší? To opravdu záleží na tom, jak to měříte:

  • V absolutních podmínkách: BTC/USD CFD a jeho býčí pohyby byly větší v roce 2017, protože cena vzrostla o více než $14,000, zatímco ETH/USD CFD vzrostlo o $490.
  • Procentně: z relativního hlediska vyhrává krypto pár ETH/USD, protože vzrostlo o více než 150 (v porovnání s BTC/USD, kde faktor činil více než 25).

Kdo bude vítězem v roce 2018? To je velmi těžké říci, nicméně vedení Bitcoinu (podívejte se na faktor číslo 2) by mohlo pokračovat býčím během s hladinami $25,000, $50,000 nebo dokonce $100,000 - číslo které již není fantazií. Nejvyšší cena Bitcoinu pravděpodobně ještě není vytesána do kamene.

Z této perspektivy se zdá, že graf Bitcoinu je pánem horních hranic, protože je považován za oblíbený trh – zvláště když zvážíme jeho konstantní býčí price action a silný uptrend. Jasně můžete vidět rozdíl, když ho porovnáváte s Etherem, které má čas od času své býčí sprinty, ale není tak konzistentní jako Bitcoin.

Oba instrumenty se hodně pohnuli směrem nahoru, takže hlavně mějte na paměti, že je vždy riziko, že cena nečekaně začne klesat. Riziko kolapsu také nikdy nemůže být vyloučeno, když zvážíme, jak nová tato aktiva jsou.

Níže můžete vidět graf Bitcoinu vůči americkému dolaru (BTC/USD) za druhou půlku roku 2017.

Obrázek: BTC/USD MT4 denní graf od 6. června do 7. prosince 2017

Faktor č. 2: vedoucí role

Bitcoin zůstává nejznámější kryptoměnou a zdá se, že nehrozí, že by tuto pozici ztratil. Proto je na místě se domnívat, že si udrží tuto roli i v roce 2018.

Výhodou vedoucí pozice je pro Bitcoin to, že může přilákat více investorů. Kryptoměny a zvláště pak Bitcoin se stávají lákavější pro větší investory, a dokonce i pro institucionální investory. Bitcoin má dobrou pozici, a proto získává pozornost. Pokud se máme řídit rokem 2017, Ether může získat menší část investic – nicméně uvidíme, co bude následovat.

Faktor č. 3: rozdíly mezi kryptoměnami

Každá kryptoměna má jinou metodu a soubor pravidel, které jsou aplikovány při tvoření, distribuci a ochraně/bezpečnosti. Je užitečné vědět specifika každé kryptoměny, ať už je to Bitcoin nebo Ether a respektovat tyto parametry.

Jak Bitcoin funguje? Bitcoin klade důraz na peer-to-peer decentralizovaný platební systém, který je bezpečný a Bitcoiny jsou těženy (tak je tvořen Bitcoin). Více se můžete dozvědět v článku Co je to Bitcoin?.

Jak funguje Ether? Ether nabízí více než jen platební systém. Dle samotného projektu je Ethereum "decentralizovaná platforma, která spouští chytré kontrakty: aplikace, které běží přesně tak, jak jsou naprogramovány bez jakékoliv možnosti výpadku, cenzury, podvodu nebo zásahu třetí strany". 1 Pokud byste se rádi o Etheru dozvěděli více, přečtěte si náš článek 'Co je to Ethereum?'.

Mezi těmito dvěma kryptoměnami je několik klíčových rozdílů, zde je pouze pár příkladů:

  • Nabídka Bitcoinu je fixní a činí 21 milionů, zatímco nabídka Ethera roste a je fixně daná každý rok.
  • Bitcoin, který byl vytvořen v roce 2009, má 10 minutový blockchain, zatímco blockchain Ethera má okolo 14 sekund 2.

Obchodování instrumentu, který se Vám líbí, není nutné, ale mějte víru v dlouhodobý potenciál a design, ulehčíte to obchodníkům, kteří se drží swingových obchodů a míří na větší zisky. Tento konkrétní faktor je velmi osobní a bude záviset na každém obchodníkovi.

Obrázek: graf Ethera, ETH/USD MT4 denní graf od 26. května do 7. prosince 2017

Faktor č. 4: na interní kryptoměně záleží

Být neustále informován o některých klíčových aktualizacích v rámci každé kryptoměny Vám také poskytne některé klíčové informace o možných cenových reakcích. Bitcoin Cash hard fork – mimo originální Bitcoin – měl například dočasný dopad na cenu – takže sledovat tyto trendy může být důležité.

Z této perspektivy je Ether o něco stabilnější než Bitcoin, pokud bereme v úvahu nejnovější rozdělení. V každém případě sledujte nejnovější trendy o každé kryptoměně a uvidíte, zda jedna z nich nabízí menší riziko a je stabilnější. To se také může měnit měsíc od měsíce, protože se trendy a zprávy aktualizují. Zprávy jsou rychlé a je jich hodně.

Faktor č. 5: volatilita price action

Obchodování není jen o fundamentech (faktor č. 2 a 3) nebo dlouhodobém potenciálu (faktor č. 1), ale také jednoduše o price action a volatilitě dané kryptoměny. To je obzvláště důležité, když obchodujete na nižších obdobích. Proč?

Pomalé pohyby instrumentů nenabízejí zajímavé obchodní sestavy, protože je složité mít zisk ze vstupu a výstupu, pokud se cena pohne nahoru nebo dolů minimálně. Volatilita je klíčová, protože poskytuje obchodníkům píležitosti.

Price action je také klíčová: je důležité procházet grafy Ethera a Bitcoinu a seznámit se s instrumentem. To platí dvojnásob pro krátkodobé grafy, kde může být price action rychlá a nečekaná. Některé instrumenty také sednou Vašemu obchodnímu stylu více přirozeně. Vždy byste měli vědět, jak obchodovat Bitcoin CFD předtím, než použijete reálné finance. Doporučujeme vyzkoušet demo účet zdarma a cvičit v prostředí reálného účtu s virtuálními financemi.

Závěr

Co je lepší obchodovat?

Obě kryptoměny! Bitcoin i Ether nabízí dostatečnou volatilitu a cenové pohyby pro obchodní účely. Obchodníci by měli sledovat obě kryptoměny a přesvědčit se sami, který krypto pár jim sedne nejlépe ten den, týden nebo měsíc. Výběr Vašeho oblíbeného instrumentu opravdu záleží na Vaší osobní preferenci. Otestujte obě kryptoměny a uvidíte, která sedne Vašemu tržnímu pohledu více.

Kryptoměny mohou být v tuto chvíli všude, dobrá zpráva ale je, že nejsou jediným produktem, který nabízíme. Admiral Markets je Vaším perfektním partnerem pro obchodování Forexu a CFD akcií, indexů, komodit a dluhopisů!

Začněte obchodovat

Reference

  1. Ethereum projekt
  2. The Economist

O Admiral Markets

Jako licencovaný broker poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF.

Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.