Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

Volby do parlamentu ve Velké Británii 2017: Přehled posledních volebních výsledků

Květen 30, 2017 11:06

Vážení obchodníci,

politické prostředí zůstává v Evropské unii tubulentním, zatímco se Velká Británie připravuje na volby do parlamentu, které se uskuteční dne 8. června.

Pro Brity to byl celkem volatilní rok. Rozhodli se vystoupit z EU, rozhodnutí referenda v červnu minulé roku bylo těsné (51.9% - 48.11%).

Ale jak se dostala Velká Británie do tohoto dalšího kolotoče (Parlamentní volby 2017)?

Dnešní článek shrne přehled o klíčových rozhodnutích, která vedla k tomuto historickému momentu. Nezapomeňte, že budou následovat další články, ve kterých zanalyzujeme potenciální dopad voleb na finanční trhy předem i po volbách.

Obchodní platforma

Konzervativci vs. liberálové

Aktuálně jsou ve Velké Británii dvě dominantní politické strany, strana konzervativců a strana liberálů. Tyto dvě strany si v podstatě přehazují moc již desítky let.

Nedávná historie ukázala převahu v moci pro obě strany - konzervativci i liberálové. Tady je malý přehled:

  1. 1979-1997: Strana konzervativců. Toto období je známé tím, že se skládalo z třech za sebou jdoucích vítezstvích Margaret "železné lady" Thatcherové.
  2. 1997-2010: Liberálové. Pochod Tonyho Blaira k vítězství v roce 1997 začal jeho dlouhé období dominance. Tato strana zůstaka u moci až do roku 2010.
  3. 2010-2017: Strana konzervativců. Politická houpačka se přehoupla zpátky ke konzervativcům v roce 2010, kdy zvítězil David Cameron a spojil se s leaderem liberálních demokratů Nickem Cleggem.

V parlamentních volbách v roce 2015 zvítězil znovu David Cameron a tentokrát s mnohem lepšími parlamentními podmínkami, které překročily práh 326 sedadel potřebných k získání většiny. Nick Clegg a liberální demokraté, kteří ztratili 49 z 57 sedadel, již nebyli potřeba.

UK elec.png

Zdroj: Obrázek z Wikipedie zobrazující oblíbenou volbu strany v Parlamentních volbách ve Velké Británii, 1832-2005.

Slib z roku 2013, který vedl k Brexitu

V roce 2012 předseda vlády David Cameron stále odmítal refendum volající po britském členovi EU, nicméně v roce 2013 pod tlakem od jeho vlastních ministrů a s formováním nezávislé strany UKIP (United Kingdom Independence Party), byl Cameron donucen učinit následující osudný slib v rámci kampaně:

Pokud bude strana konzervativců znovu zvolena v roce 2015, dojde k referendu, zda zůstat či odejít z EU.

Další vítězství Davida Camerona odstartovalo lavinu změn. Naprostá většina konzervativců znamenala povinnost vyplnit slib a rozhodnout o tom, zda Britové zůstanou v EU, či nikoliv.

Co je důležitější, jeho vyjednávání v rámci EU a celého členství bylo testem v referendu, které se konalo v červnu roku 2016.

Předseda vlády Cameron zvládl vyjednat několik změn týkajících se členství Brátínie v EU, ale většina britské populace (51.89%) se ve veřejné volbě rozhodla pro odchod z EU. Zbývající část voličů (48.11%) tak byla poražena o pohých 3.78%.

Ačkoliv mělo referendum povahu výstrahy či upozornění, politický konzensus ve Velké Británii vedl k závaznému přijetí výsledku (žádná minimální účast či procento vítězství nebylo před volbami zmíněno).

Následoval politický chaos a David Cameron odstoupil z postu předsedy vlády a uvolnil křeslo pro nového nástupce.

Zdroj: Wikipedia, obrázek, který ukazuje volební výsledky v roce 1975, kdy se UK připojila k EU (nalevo) a v roce 2016, kdy volila pro vystoupení z EU.

Vznikly nové politické tváře

Theresa Mayová převzala vedení strany konzervativců a roli předsedkyně vlády dne 13. července 2016. Mayová bez jakýchkoliv pochybností podpořila zavedení finální vůle občanů.

Nová předsedkyně vlády trvdě pracovala na sestavení kabinetu s novými tvářemi a dokonce novými pozicemi. Například byl jmenován nový Tajemník Brexitu David Davis, pozice, která byla vytvořena pro vyjednávání s EU o Brexitu.

Nová předsedkyně vlády vyvinula právní kroky potřebné pro přípravu procesu Brexitu. Například musel parlament schválit rozhodnutí, o které bylo usilováno v březnu 2017. Spuštění článku 50, ke kterému došlo na konci měsíce, oficiálně započalo proces odchodu Velké Británie z EU.

Volby do parlamentu ve Velké Británii 2017

Ačkoliv parlamentní volby nebyly potřeba až do května 2020, předsedkyně vlády Theresa Mayová navrhla termín v dubnu 2017. Tento návrh byl podpořen dvěma třetinami dolní sněmovny a návrh tak byl přijat. Mayová naznačovala, že tyto předčasné volby jsou "jedinou garancí a jistotou a zárukou bezpečnosti na další roky." *

Nadcházející parlamentní volby, které se uskuteční dne 8. června 2017, se budou zabývat několika problémy a tématy, do kterých bude patřit:

  • Odchod Velké Británie z EU, což bude nejspíše klíčovým tématem.
  • Nezávislost Skotska a budoucnost Británie.
  • Možná koalice, pokud strana konzervativců Mayové nevyhraje většinu.

Co se stane, zatím není známo. Nehledě na výsledek bude mít tento milník v politických událostech dopad na finanční trhy.

Sledujte naši stránku věnovanou tomuto tématu. Naleznete tam dynamické analýzy, aktuální tržní sentiment a více bezplatných článků a webinářů. Budete vědět všechno, co potřebujete k obchodování před, během a po britských volbách.

Dáme Vám několik tipů, jak obchodovat tyto volby a také budeme hlídat výsledky. Řekneme, jak by se daly zobchodovat.

Úspěšné obchodování přeje,

Chris Svorcik

Sledujte @ChrisSvorcik na Twitteru pro tržní novinky
Spojte se s Chrisem Svorcikem na Facebooku.

MT4 Supreme Edition

(*) "Mayová navrhuje předčasné volby dne 8. června". BBC. 18. dubna 2017. Staženo 18 April 2017.

Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.