Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

ČNB a FED: v plánu je zvýšení úrokových sazeb - tržní analýza 26.9.2018

Září 26, 2018 13:10

Při pohledu na měnové páry s americkým dolarem můžeme pozorovat, že je volatilita za posledních 24 hodin nízká. Jako kdyby trhy vyčkávaly na FED a zvýšení úrokových sazeb v USA. Pojďme se podívat na nejdůležitější události dnešního dne a vývoj na finančních trzích.

FED – rozhodnutí o úrokových sazbách

Dnes ve 20:00 rozhodne americká centrální banka (FED) o úrokových sazbách. Díky vývoji ekonomiky ve Spojených Státech se očekává zvýšení úrokové sazby ze současných 2 % na 2,25 %. HDP v USA roste, za 2. čtvrtletí o 4,2 %. Inflace mírně poklesla z 2,9 % na 2,7 %.

Vývoj HDP v USA:

HDP USA

ČNB zvýší úrokové sazby

Dnes ve 13:00 se očekává, že dle předchozích komentářů rada ČNB zvýší úrokové sazby o 0,25 % bodu na 1,5 %. České ekonomice se daří, rosteme a inflace je nad dvěma procenty. Zajímavá bude také tisková konference, která startuje ve 14:15, kde se dozvíme více ohledně možných budoucích kroků ČNB v rámci monetární politiky. Přenos můžete sledovat na stránkách ČNB. Koruna dlouhodobě posiluje jak vůči dolaru, tak euru, kde jsme mohli vidět na měnovém páru EURCZK minulý týden mírnou korekci z 25,4 na 25,6.

Míra inflace v ČR:

Analýza zlata

Zlato je dlouhodobě v downtrendu. Před měsícem sice prorazilo trendovou čáru na denním grafu, ale od té doby jde do strany a osciluje kolem hladiny 1200 USD/oz. Z technického pohledu nejsou vidět žádné náznaky, že by chtělo jít výše. Příležitost se tak otevírá dlouhodobým investorům, kteří zlato ještě nemají ve svém portfoliu a chtějí nakupovat. Aktuální cena jak zlata tak stříbra je pro dlouhodobé držení příznivá.

Akcie BMW se propadly o 6 %

Především díky výhledu na letošní fiskální rok, a to kvůli zpřísnění pravidel pro testování emisí a silné cenové konkurenci v rámci celosvětových obchodních sporů. Vyšší náklady jsou spojeny s novým opatřením WLTP (world harmonized light vehicles test procedure), které je platné od září.

Analytický team Admiral Markets

Obchodujte Forex, CFDs akcie a indexy bez rizika

Upozornění na rizika: Obchodování s finančními instrumenty, které Admiral Markets nabízí, s sebou nese vysokou míru rizika a díky své složité povaze není vhodné pro všechny investory. Před jakýmkoliv investičním rozhodnutím byste měli vyhledat radu nezávislého finančního poradce, abyste se ujistili, že chápete všechna rizika. Tento materiál neobsahuje investiční doporučení, investiční pobídku, nabídku nebo žádost o transakce s finančními nástroji a neměl by být tak vykládán. Vezměte prosím na vědomí, že v případě, kdy analýza odkazuje na minulou výkonnost, se tato výkonnost může v čase změnit. Nezaručujeme přesnost a úplnost informací a jakákoliv osoba, která jedná dle těchto informací, tak činí zcela na vlastní riziko. Více si přečtěte na admiralmarkets.cz


Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.