U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Uber IPO je tady! Jste připraveni?

Květen 09, 2019 13:45

Uber IPO

Ve čtvrtek 9. května dojde k první veřejné nabídce akcií Uber IPO na americkém akciovém trhu. Společnost Uber nabídne veřejnosti 180 milionů akcií v cenovém rozsahu $44 až $50. Pokud zájem převýší horní hranici cenového rozsahu, Uber bude mít hodnotu skoro $84 miliard dolarů.

Bude to nejlepší investice roku? To nám řekne pouze čas. Nicméně někteří velcí investoři již oznámili, že mají v plánu investovat do společnosti Uber. PayPal Holdings bude investovat $500 milionů dolarů a nově vytvořené subjekty, které mají podporovat snahy autonomního řízení Uberu - Softbank Vision Fund, Toyota Motor Corp a Denso Corp, plánují investovat $1 miliardu dolarů.

Pojďme se podívat na Uber IPO podrobně - finance společnosti a jak můžete využít tohoto největšího IPO na několik let.

Kdo je Uber - Uber IPO

Uber je přední společností v poskytování jízdy a byla založena v roce 2009. Zatímco mnozí znají Uber jako ekvivalent taxi služby, kterou si lze objednat pomocí aplikace v mobilní telefonu, Uber se angažuje také v dalších odvětvích jako je:

 • New Mobility - půjčení kola, koloběžky nebo třeba vodní taxi - i takové služby nabízí Uber v několika zemích
 • Uber Eats - dovoz jídla až k Vám domů. Uber v tomto odvětví konkuruje společnostem Grubhub a Deliveroo
 • Uber Freight - nový podnik poskytující nákladní dopravu pro přepravování zboží

Většinu investorů však bude zajímat finanční zdraví Uberu, tak se na to pojďme podívat.

Finanční zdraví Uberu - Uber IPO

Investoři mají plné ruce práce, když se probírají financemi společnosti Uber. Společnost vytvořila IPO prospekt, který měl více než 290 stránek!

Protože má Uber tolik různých oblastí podnikání, finanční výsledky se mohou zdát roztroušené. Například je jejich čistý zisk založen na výnosech ze spolujízdy a Uber Eats, což je pouze část jejich celkového byznysu.

Uber nabídl informace i financích, které poukázaly na to, že celkový výnos vzrostl na $11.3 miliard dolarů v roce 2018 z $7.9 miliard dolaru o rok dříve. 43% růst zajisté uspokojí mnoho investorů. Nicméně i když výnosy rostou rok od roku, čtvrtletní výnosy klesají a jsou zde příznaky zpomalení růstu.

Stáhnout MetaTrader 5

Jak investovat do Uber IPO

Investice do IPO má zcela jistě zajímavé vyhlídky. Mohla by to být šance investovat do rychle rostoucích společností jako je Facebook, Netflix nebo Tesla. Ve většině případů se investoři dívají na budoucí prospekty společnosti než na aktuální finance. Jak jinak lze vysvětlit růst ceny akcií o 2000% společnosti Tesla od jejího IPO v roce 2010 a fakt, že stále nemá zisk!

I když se některé IPO tento rok podařily, investoři se budou dívat na ty nejnovější jako je Lyft IPO. Společnost Lyft je považována na menšího bratra Uberu. Zatímco akcie společnosti Lyft vzrostly o více než 21% v den IPO, nyní se obchodují o 16% níže. Samozřejmě zde jsou některé velké rozdíly mezi těmito dvěma společnosti. Uber má například mnohem větší přítomnost po celém světě.

Dlouhodobé hledisko je důležité, pokud uvažujete o investici do Uber IPO. Pomocí investiční účtu Invest.MT5 od Admiral Markets budete moci investovat do akcií Uber poté, co se počáteční IPO volatilita ustálila plus můžete:

 • Investovat do tisíců akcií a ETF z 15 největších akciových burz na světě.
 • Založit reálný účet od €1 a investovat od $0.01 za akcii s minimálním transakčním poplatkem $1 na amerických akciích.
 • Získat tržní data v reálném čase zdarma bez jakýchkoliv zpoždění a bezplatně.
 • Vytvořit tok pasivního příjmu z vyplácení dividend.
 • Používat prvotřídní obchodní platformu MetaTrader 5, která zvládne tisíce finančních aktiv.

Uber IPO - Závěr

Uber IPO láká mnoho pozornosti z celého světa a akcie společnosti Uber jsou nyní k dispozici. Klikněte na upoutávku níže a přečtěte si více o výhodách investičního účtu Invest.MT5.

Invest.MT5

Data zveřejněná na webové stránce Admiral Markets poskytují dodatečné informace týkající se analýz, odhadů, prognóz, předpovědí nebo jiných podobných zhodnocení informací (dále jen "analýza"). Předtím než učiníte jakékoliv investiční rozhodnutí prosím důkladně zvažte následující:

 1. Analýza je zveřejněna pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení.
 2. Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a Admiral Markets není odpovědná za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
 3. Každá analýza je připravena nezávislým analytikem (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
 4. Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
 5. Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací, které jsou v analýze obsaženy. Prezentovaná čísla odkazují na minulý výkon a nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
 6. Obsah analýzy si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets, že bude mít klient zisk ze strategií obsažených v analýze nebo že budou ztráty z dané strategie omezené.
 7. Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
 8. Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných nákladů v závislosti na předmětu publikace. Platný ceník služeb poskytovaných Admiral Markets je veřejně dostupný na webové stránce Admiral Markets.
 9. Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.