Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

​Německé parlamentní volby 2017: jak obchodovat

Září 21, 2017 15:07

Německé parlamentní volby se již blíží. V prvním článku k této důležité politické události jsme vysvětlili důležité fundamenty, které se za volbami skrývají. Dnes se podíváme na technickou stránku obchodování, včetně předběžné analýzy instrumentu DAX CFD - také známý jako DAX30 nebo GER30 index. DAX30 může být nejvíce zasažený instrument, ale pokryjeme také i další trhy - včetně zlata, ropy a EURUSD.

Křesťanská demokratická unie (CDU) Merkelové a její bavorská partnerská strana, Křesťanská sociální unie (CSU), se podle průzkumů snaží být největším seskupením, ale je nepravděpodobné, že by získala 50% většinu. Zaměřují se na zaměstnanost, pokračující veřejné investice a snižování daní. Středoevropská sociální demokratická strana (SPD) je v koalici se středo-pravicovými CDU v současné vládě i v prvním mandátu Merkelové. SPD pod vedením Martina Schulze je na druhém místě v anketách, očekává se, že získá 25% hlasů a jedná se o tradiční dělnickou stranu, která se zaměřuje na vzdělání a infrastrukturu, stejně jako vyšší daně pro bohaté. Průzkumy naznačují, že Němci jsou spokojeni se svou současnou vládou, což znamená, že velká koalice je opět velice pravděpodobná, 3x ze 4 tomu tak bylo v minulosti. Nicméně existují čtyři další hlavní strany, které mohou vytvořit koalici s CDU/CSU, očekává se počet hlasů kolem 8-10%.

Zdroj: Telegraph.co.uk

Průzkumy dosud neprokázaly velké rozdíly, a proto se tyto německé volby stávají již předem rozhodnutou věcí. Věřím, že trhy, stejně jako DAX30, již počítají s tím, že CDU/CSU vytvoří koalici. Tentokrát by nemělo být žádné velké překvapení. Důvod? Kdokoliv vyhraje, německá vláda bude stále vedena pro-evropským politikem, neboť oponent Angely Merkelové - Martin Schulz býval předsedou Evropského parlamentu.

DAX30

DAX je blue chip německý akciový trh, který se skládá z 30 hlavních německých společností.

DAX30 v současné době probíhá korekcí z maximálních cen z června 2017, kdy poklesl o 10%. Vzhledem k tomu, že trhy z velké části počítají z výhrou Merkelové, vidím, že růsty týkající se volební výhry jsou poněkud zanedbatelné. Každopádně - otevírá se nový prostor pro růst a i na DAX30 budeme očekávat posílení.

Nicméně, nekonzistentní parlament způsobí nejistotu (nevytvoří se koalice s 50% většinou), což může mít za následek pád DAX30; podívejte se na breakout pod úrovní 12000.00. Pro všechny obchodníky DAX30 je rozhodující sledování ekonomického ukazatele cena/zisk (P/E).

Tržní kapitalizace každé společnosti z DAXu je uvedená zde. V Německu se to nazývá KGV. Ukazatel Cena/zisk ukazuje, kolik let zisku potřebujeme pro zaplacení ceny. Společnost s P/E = 14 znamená, že potřebujeme 14 let zisků pro splacení ceny. Pamatujte si, že zisky se rovnají částce, kterou společnost vydělá za rok.

V případě, že se nevytvoří koalice s 50% většinou, sledujte čtvrtroční support - 11323 - cena může jednoduše spadnout. Pokud se tak stane, cena se může navrátit do kanálu a začít další medvědí zig-zag pohyb. V tomto okamžiku může být aktuální nejvyšší cena dobrá pro shorty až do doby, dokud nebude proražena hodnota 13000 směrem nahoru. To by mohlo nastartovat další rally k 13420. V tomto případě, cena je pod kanálem, naznačuje možný spike a retest nejvyšších dosažených hladin. Pokud by trh uzavřel zpět v kanálu, znamenalo by to medvědí pohyb.

Zdroj: DAX30, Daily Chart, Admiral Markets MT4, Mar-Sep 2017

Gold

Na druhé straně zlato přerušilo svůj víceletý pokes a nadále dosahuje vyšších vrcholů. Zlato by mělo teoreticky růst - s vyšší inflací a předraženými instrumenty jako jsou akcie. Je pravděpodobné, že zlato poklesne, pokud Merkelová získá koaliční většinu, ale opět to může být dočasné, protože zlato roste s inflací a s překoupenými akciemi. Uptrend je zde zatím neporušený, možné poklesy mohou být použity pro nákupní příležitosti za lepší cenu. Dávejte si pozor na poklesy k 1300 a 1275. Zde jsou silné býčí objednávky s historickými objemy na nákup. Break nad kanál a M H4 - 1362 může cenu dostat až směrem k 1400. Pouze uzavření pod kanálem a swingy na D1 pod 1260 může otočit trend na medvědí.

Zdroj: Gold, Daily Chart, Admiral Markets MT4, Sep 2016-Sep 2017

Ropa

Další klíčová komodita, kterou investoři a obchodníci obvykle sledují, je ropa, která je klíčovým nástrojem pro globální ekonomiku. Nevidím žádné výsledky voleb, které by mohly mít dopad na tento trh, protože žádné strany nepředstavovaly žádné dramatické změny k daním z ropy nebo investice do ekologických iniciativ s cílem snížit závislost na ropě. Na níže uvedeném grafu můžeme snadno identifikovat zelený kanál jako býčí, zatímco návrat k purpurovému kanálu by měl být pro WTI medvědí.

Zdroj: WTI, Daily Chart, Admiral Markets MT4, Sep 2016-Sep 2017

EUR/USD

EUR/USD byl v letošním roce jedním z nejvýkonnějších měnových párů. Zisky Euru přinesly většinou spekulativní sázky, jelikož investoři mají silný sklon věřit, že ECB v blízké budoucnosti zpřísní měnovou politiku. Vzhledem k tomu, že trh již počítá s tím, že případná koalice bude tvořena stranou Merkelové a FDP, která se snaží podporovat podnikatele, měla by se pozornost po volbách přesunout na ECB. Okamžitý dopad by měl být pravděpodobně krátkodobou rally, následovanou prodejem a další rally (nakupování poklesů). Pokud by Schulz zvítězil, mohli bychom očekávat pokles, po němž by následovaly nákupy, zvláště pokud se zmíní o veřejných výdajích a snížení daní. Mohli bychom vidět EUR / USD až na 1,25. Nepravděpodobný scénář, v němž zvítězí euroskeptici a populistické strany nebo Merkelová vytvoří koalici s populistickými stranami (např. Die Linke), by mohl posunout kurz EUR / USD na úroveň 1,15. Podobný scénář by se mohl stát, kdyby Schulz vytvořil koalici s Die Linke (což je také nepravděpodobné).

Nakupování poklesů by se mohly konat kolem 1.1795 v případě, že se stane níže zmíněný scénář:

  1. Rally
  2. Výprodej
  3. Rally

nebo

  1. Výprodej
  2. Rally scénáře

V případě okamžité rally po volbách, silné denní uzavření nad 1,2130 by naznačovalo v nadcházejících dnech možnou rally směrem k 1,2350 a 1,2400. Oba kanály jsou na vzestupu a jsou podporovány trendovou čárou, která nám říká, že trh tentokrát nepočítá s žádnými překvapeními.

Zdroj: EUR/USD Daily Chart, Admiral Markets MT4, Nov 2016- Sep 2017

Carry trades na japonském jenu

V nepravděpodobném případu nekonzistentního parlamentu, který by se týkal hlasování, by některé vedlejší účinky kromě slabšího eura mohly zahrnovat také zastavení zisků v hospodářském růstu EU a tím ublížit vývozu USA a dopad by byl i na zahraniční podniky.

Japonci uskutečňují rozsáhlé carry trades - půjčují si levně s nízkými úroky a investují na zahraničních trzích s vyššími výnosy. Když začnou akcie klesat, prodají aktiva v zahraničí a vymění si valuty na japonské jeny, vytvářejíc poptávku a sílu. Co se také stane - splácejí JPY půjčky. To má za následek snížení peněžní zásoby JPY, což způsobuje další zhodnocení měny. To může okamžitě snížit riziko na JPY párech, jako jsou GBP/JPY, AUD/JPY a USD/JPY.

Pamatujte, že i když tyto volby vyhraje kdokoliv, řízení rizika se stává klíčové vždy - nezapomínejte používat nástroje jako je nastavení ochrany proti volatilitě.

Bezpečné obchodování!


Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 85% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.