Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

Německé parlamentní volby 2017: Dopad výsledků voleb na finanční trhy

Říjen 03, 2017 12:13

Od vyhlášení výsledků voleb bylo novinek o kancléřce Angele Merklové hodně. I když jsou výsledky zklamáním, kancléřka Merklová a její strana mají stále většinu a budou tak vládnout. Merklová vyhrála čtvrté kolo v německých volbách v neděli, nicméně bylo její vítězství zastíněno pravicovou stranou AfD, která získala 13.3% hlasů.

EUR/USD reagovalo cenovou mezerou (obchodovatelná hlava a ramena) a předpovědělo možné uzavření gapu na Twitteru, hned poté, co byl trh otevřen. Mezera byla téměř zavřena, a to o 6 pipů od páteční uzavírací ceny.

Takto vypadaly finální výsledky voleb:

Zdroj: Ft.com

Finální výsledky

Zdroj: dpa-infocom

Zdá se, že Merklová bude muset čelit výzvám při formování nové koalice, které by minimalizovaly dopad krajní pravice – Alternative für Deutschland (AfP) – protože se tato strana dostala do německého parlamentu poprvé za padesát let.

Jedna z klíčových výzev Merklové je dát dohromady strany FDP a Stranu zelených a vytvořit tak koalici. Výzva je to proto, protože si tyto dvě strany neustále oponují a to by mohlo ovlivnit podporu voličů. Vytvoření koalice může trvat až do Vánoc a takové selhání by mohlo mít za následek další volby.

Populistická strana AfP čelí vlastním výzvám. Rezignovala totiž předsedkyně – Frauke Petry – což pravděpodobně spustí zmatek uvnitř strany, což bude výhodou pro Merklovou.

Pokračování aktuální "velké" koalice mezi CDU/CSU a SPF by v parlamentu vytvořilo většinu; toto řešení však bylo vyloučeno leadrem SPD Martinem Schulzem. Německo má aktuálně v Bundestagu šest stran a pouze dvě koalice mohou zůstat jak matematicky, tak politicky. Dle mého názoru to buď bude pokračování Velké koalice, CDU/CSU a SPD nebo Jamajské koalice – CDU/CSU, FDP a Zelení.

Možný výsledek

Momentálně je možná koalice mezi CDU, FDP a Stranou zelených. Jamajská koalice získala toto pojmenování díky tradičním barvám, které si zvolili zástupci skupiny.

Pokud by se vyjednávání o velké a jamajské koalici nezdařila, Merklová bude ve vládě zvažovat menšinu, která by byla podpořena všemi třemi potenciálními koaličními partnery. V době krize by se mohla spolehnout na FDP, Zelené a SPD – jako to udělali sociální demokrati při klíčových volbách během krize eurozóny.

Můj osobní názor je, že největší ztrátu měla strana Merklové kvůli nevyváženému přístupu k EU partnerům ohledně uprchlíků a imigrantů. AfD by to nikdy nedotáhla tak daleko, pokud by evropské země měly vyváženější přístup v řízení krize (Polsko, Maďarsko). Německo nyní může zažít návrat a přijít s tvrdším postojem ohledně evropské solidarity týkající se imigrace a uprchlické krize.

Nezapomeňte, že Německo je velmi stabilní demokracií a zvolení strany AfD bylo pravděpodobně provedeno na protest. Myslím si, že tento populistický útok nebude mí žádný efekt a základy demokracie zůstanou i nadále pevné a že Merklová se s výsledky popere. Pokud společnost jedné země dává takovou podporu jednomu leadrovi a to mnohokrát za sebou, znamená to jediné, taková osoba je v očích druhých lidí spolehlivá.

Je známo, že u voličů se může objevit únava z chronického opakování událostí, která je způsobena vyšším očekáváním než jsou objektivní možnosti aktuální vlády. Pokud toto zvážíme, vítězství Angely Merklové je ještě větší. Co nyní není známo, je koaliční partner Merklové, protože umocnění práva Německa je nyní složité, nicméně je jasné, že politický směr zůstane stejný a Německo má v Evropě jistou centrální pozici.

Ekonomické dopady

S možným vyloučením velké koalice se může zdát nemožné, že by Merklová vyhrála u Svobodných demokratů nad skepticismem v její vlastní straně. Francie a Německo se mohou shodnout na tom, že založí formu rozpočtu a dohlížející pozici finančního ministra Eurozóny, nicméně si myslím že ani jedno nebude mít takovou podobu, v kterou mnoho dalších ekonomů doufalo. Vzestup AfD se pravděpodobně bude snažit reformovat Eurozónu o něco tvrději. FDP kritizovalo francouzského prezidenta a jeho plány reformovat EU a pravděpodobně nebude souhlasit s jakoukoliv koalicí, ledaže Merklová změní svůj názor na EU. Christian Lindner, leader liberální FDP strany potvrdil, že je proti silnějšímu rozpočtu Eurzóny. Což je protinázor vůči francouzskému prezidentu Macronovi a jeho EU reformě, kterou plánuje odprezentovat v úterý.

Pojďme se podívat na bezprostřední dopad voleb na DAX 30, EUR/USD a EUR/GBP.

DAX

DAX 30 je hlavní akciový index německého akciového trhu a propadl se v pondělí o 50 bodů kvůli výsledkům německých voleb oznámených o víkendu. Příčinou bylo převážně to, že Merklová vyžadovala koalici, aby mohla vládnout a také kvůli většímu počtu křesel pro AfD. Pokud se podíváme na grafy, můžeme vidět protichůdné signály na několik časových rámcích. Měsíční ani týdenní časové rámce nenaznačují oslabení, nicméně denní časové rámce jako je H4 a H2 zobrazují vyčerpání. Pokud medvědi zvítězí, hledal bych hladinu supportu na 12500, velké kulaté číslo, s nižším supportem na – 12474; denní časový rámec na 12342 – EMA 89 a 12242 – dvojité dno. Tyto nízké cíle jsou nejhorším scénářem. V dalších dvou velkých kulatých číslech bude spoustu supportů.

Pokračování uptrendu směrem nad hladinu 12648 (dvojitý vrchol) by mělo zacílit hladiny 12677 a 12742 – silná rezistence.

Zdroj: DAX 30, H2 graf, Admiral Markets MetaTrader 5 Supreme Edition

EUR/USD

Vzestup AfD a těsná výhra Merklové vyvolala některé pochyby v síle eura. EUR/USD nicméně vykazuje znaky retracementu a vyčerpání. Intra-denní a intra-týdenní obchodníci by měli dávat pozor na hladinu 1.1900, což je čtvrtletní H4 rezistence, která by mohla být prodána na následujících retracementech; pro krátkodobé obchodníky by mohla být dobrá hladina 1.1790-60 (měsíční camarilla L3 support) a stejně tak pro dlouhodobé intra-denní obchodníky nebo skalpery, pokud se udrží hladina. Pokud hladina 1.1740 selže, 1.1684-64 by mohla být další hladina, protože na měsíční L4 vidíme silný support.

EUR/USD se musí vrátit do rostoucího kanálu, nebo bude převládat medvědí trend. Pouze silné uzavření nad hladinou 1.2030 by mohlo obnovit sílu EUR/USD, jak můžeme vidět na denním grafu.

Zdroj: EUR/USD denní graf, Admiral Markets MetaTrader 4

EUR/GBP

Od EUR/GBP se neočekává, že by reagovalo nějak silně na volby a aktuálně ukazuje medvědí konsolidaci. Týdenní L5 support je finální týdenní support pro tento pár a hladina 0.8730 by mohla být šancí pro býky vstoupit do long pozic. Můžeme vidět, že kanál (Andrew's Pitchfork) nyní ukazuje nahoru, takže je možný odraz směrem k 0.8819, 0.8885 a 0.8918, pokud se objeví odražení od 0.8730. CCI je vyřešen. Silné 4h nebo denní zavírací cena pod 0.8700 by mohla mít namířeno k hladině 0.8610.

Zdroj: EUR/GBP H4 graf, Admiral Markets MetaTrader 4

Pro více informací doporučujeme sledovat video níže (dostupné pouze v angličtině).

Německé parlamentní volby jsou u konce, nicméně příběh zde nekončí. Finanční trhy nikdy nespí! Admiral Markets je Vaším partnerem číslo jedna pro obchodování Forexu a CFD akcií, akciových indexů, komodit, dluhopisů a kryptoměn. Naše pravidelné webináře zdarma jsou skvělým místem pro získání užitečných informací týkajících se obchodování - nezapomeňte se přihlásit!

Úspěšné obchodování přeje,

Nenad


Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.