U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Japonský Flash Crash zasáhl Měnové Trhy

Leden 03, 2019 15:40

Měnový pár USD/JPY se rapidně propadl na svou nejnižší hladinu za poslední dva roky od jeho posledního největšího propadu v roce 2009. Trhy zasáhla masová panika, která způsobila tzv. flash crash na japonském jenu podobný flash crash na britské libře po volbě o Brexitu.

Každý měnový pár, který obsahuje japonský jen, byl ovlivněn. Nicméně největší pohyb byl zaznamenán na AUD/JPY, který se propadl o více než 7% v asijské obchodní seanci, jak ukazuje 5 minutový graf níže:

jen flash crash

Zdroj: Admiral Markets MT5 Supreme Edition - AUDJPY, 5 minutový graf - Data od 2. ledna do 3 ledna 2019 - Obrázek z 3. ledna 11:24 GMT - Vezměte prosím na vědomí: Minulý výkon není spolehlivým ukazatelem výkonů budoucích.

stáhnou metatrader 5

V rámci minut prodávající prorazili hladiny 2016 low, 2011 low a poté 2010 low jak ukazuje graf níže:

jen flash crash

Zdroj: Admiral Markets MT5 Supreme Edition - AUDJPY, týdenní graf - Data od 2. března 2003 do 3. ledna 2019 - Obrázek z 3. ledna 11:25 GMT - Vezměte prosím na vědomí: Minulý výkon není spolehlivým ukazatelem výkonů budoucích.

Co způsobilo Japonský Flash Crash

Zatímco neexistuje jediný důvod k masové panice na trhu, pohyb na japonském jenu mohlo způsobit několik věcí.

1. Jen Flash Crash - čínské novinky o Apple

CEO společnosti Apple Tim Cook upozornil na budoucí výnosy společnosti. Výrobce iPhone předpověděl své tržby jako nejnižší za posledních 12 let. Důvodem jsou problémy s prodejem v Číně, které tvoří téměř 20% tržeb společnosti.

Trh již nějaké obavy ohledně čínské ekonomiky a jejího růstu a dopadu obchodních tarifů amerického prezidenta Donalda Trumpa měl. Nicméně CEO světově nějvětší spotřebitelské společnosti řekl, že "nebyl předpovězen rozsah ekonomického oslabení ve velké Číně" a investoři se tak vrhli na měnu bezpečného útočiště japonský jen a zároveň opouštěli akcie Applu v předtržním obchodování.

založení obchodního účtu

2. Flash Crash na Japonském Jenu - Nízká Likvidita

Agresivní nákup japonského jenu a opuštění křížových párů s japonským jenem se objevilo poté, co uzavřela newyorská seance a před 8:00 ráno v Tokyu. To může být nelikvidní část dne, protože hlavní institucionální obchodníci nesedí za svými stoly, aby učinili obchody.

Co ještě ztížilo pohyb na japonském jenu je fakt, že Japonsko mělo týden dlouhý bank holiday, takže obchodníci centrální banky Japonsko nebyli k dispozici, aby zasáhli. Obchodní algoritmus také může způsobit agresivní pohyby za podmínek nízké likvidity, protože může existovat několik systémů vyplavujících mnoho pokynů všechny ve stejném směru a rychle za sebou.

Japonský Flash Crash - Jak mohli Obchodníci situace využít

Obchodní citát, který je známý všem obchodníkům je "kdykoliv se může stát cokoliv". Když se na JPY mohlo stát cokoliv, jak jste toho mohli využít?

Když vezmeme úplně nejextrémnější cenový pohyb jako příklad - pokud byste měli otevřený short obchod o objemu jeden lot na AUD/JPY v 00:30 EET dne 3. ledna a uzavřeli byste obchod pouze o 10 minut později v 00:40 EET na ceně 71.053 s finanční pákou 1:30, vydělali byste si 4 377,31 USD.

Obchodníci, kteří otevřeli long obchod na nejnižší ceně 71.053 a drželi tento obchod dokud se měnový pár nevyšplhal na cenu 74.028 v 01:04 EET, by měli zisk ve výši 2 761,34 USD.

Nicméně mějte na paměti, že extrémní volatilita vede k extrémnímu riziku, zvláště pokud obchodujete CFD produkty s finanční pákou. Proto je nezbytné využívat nástroje řízení rizika jako je stop loss pokyn nebo take profit pokyn, které jsou oba užitečné k ochraně ztráty a zisků.

Ochrana před volatilitou

Rok 2019 začal popraskem, jak se připravujete na další příležitost?

Data zveřejněná na webové stránce Admiral Markets poskytují dodatečné informace týkající se analýz, odhadů, prognóz, předpovědí nebo jiných podobných zhodnocení informací (dále jen "analýza"). Předtím než učiníte jakékoliv investiční rozhodnutí prosím důkladně zvažte následující:

  1. Analýza je zveřejněna pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení.
  2. Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a Admiral Markets není odpovědná za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
  3. Každá analýza je připravena nezávislým analytikem (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
  4. Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
  5. Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací, které jsou v analýze obsaženy. Prezentovaná čísla odkazují na minulý výkon a nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
  6. Obsah analýzy si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets, že bude mít klient zisk ze strategií obsažených v analýze nebo že budou ztráty z dané strategie omezené.
  7. Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
  8. Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných nákladů v závislosti na předmětu publikace. Platný ceník služeb poskytovaných Admiral Markets je veřejně dostupný na webové stránce Admiral Markets.
  9. Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.