Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

Jak Obchodovat Setkání Fedu

Září 20, 2018 19:10

Jak obchodovat setkání Fedu

FED vyhlašuje úrokové sazby

Dne 26. září 2018 bude všechna pozornost soustředěna na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách (Federal Funds Rate). 26. září 2018 ve 20:00 českého času vybere centrální banka jednu ze tří možností: buď ponechá úrokové sazby na aktuální úrovni, sníží nebo zvýší úrokové sazby.

Ať už bude rozhodnutí jakékoliv, bude to mít obrovský dopad na vývoj ceny americké dolaru. Stáhněte si MetaTrader Supreme Edition. Obsahuje Admiral Calendar Indikátor, který zobrazuje ekonomické zprávy přímo ve Vašem grafu!

MetaTrader Supreme Edition

Co je ještě zajímavější, předseda Rady guvernérů Federálního Rezervního Systému Jerome Powell bude mít tiskovou konferenci půl hodiny po vyhlášení rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách, tedy 20:30 českého času.

Několik analytiků již podtrhlo, že více konferencí znamená větší prostor pro prudké zvýšení sazeb. S 96% pravděpodobností budou sazby v září zvýšeny a s 60% pravděpodobností dojde k dalšímu zvýšení v prosinci. Předtím než se podíváme na to, jak obchodovat setkání Federálního Rezervního Systému, si pojďme vysvětlit, proč jsou úrokové sazby pro měnový trh tak důležité.

Setkání amerického Fedu - proč jsou úrokové sazby důležité

Úrokové sazby jsou důležité pro tradery obchodující měny, protože ovlivňují poptávku mezinárodních investorů po dané měně. Pokud byste si například mohli vybrat mezi spořícím účtem s úrokem 0.5% nebo 2%, který byste si vybrali? Pravděpodobně ten s 2% úrokem.

Měny fungují podobným způsobem. Země, které mají vyšší úrokovou sazbu, mají větší příliv kapitálu, protože instituce chtějí získat vyšší úrokovou sazbu. Zvýšení přílivu kapitálu vede k posílení měny.

Naopak země, které mají nízké úrokové sazby, mají větší odliv kapitálu, protože investoři přesouvají své finance jinam, hledajíc vyšší úrokové sazby. Odliv kapitálu vede k oslabení měny.

MetaTrader 5

Jak Obchodovat Setkání Fedu

Důležitá lekce, kterou byste si měli pamatovat je, že trhy se pohybují v očekávání nějaké události. I tak ale existují způsoby, jak obchodovat v den vyhlašování zprávy. Obchodníci, kteří se dívají na záležitosti z perspektivy, mohou využít price action ve svůj prospěch.

Jak již bylo mnohými předpovězeno, Fed pravděpodobně zvýší úrokové sazby a většina obchodníků bude vyhledávat pozici právě v tomto směru. Podívejme se na čtyřhodinový graf na USD/CHF na dobu, kdy naposledy Fed zvýšil úrokové sazby a také proběhla tisková konference půl hodiny poté - dne 13. června 2018.

setkání amerického Fedu

Zdroj: Admiral Markets MT4 USDCHF - od 21. května 2018 do 28. června 2018 - provedeno 17. září 2018 v 11:23 BTS (12:23 českého času)

Výše zvýrazněné modré místo na grafu zobrazuje tržní aktivitu 13. června 2018 během rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách a jejich zvýšení. Svíčky s dlouhým knotem ukazují, že nakupující nejprve vytlačili trh nahoru na pozadí zvýšených úrokových sazeb. Cena amerického dolaru vůči švýcarskému franku vzrostla. Nicméně poté trh začal klesat. Proč? Protože na setkání FOMC byly vyjádřeny velké obavy, že bude válka s Čínou eskalovat.

Obchodníci, kteří se na grafy dívali z větší perspektivy, počkali na konec tiskové konference a viděli, jak se trh se situací vyrovnal. Trh odmítl předchozí low hladinu ze dne 12. června 2018 a poté se proobchodoval zpět nahoru na high hladinu, která byla dosažena během setkání Federálního Rezervního Systému. Někteří obchodníci to považovali za signál k nákupu amerického dolaru. V tomto případě mohli tradeři obchodovat jednoduchý breakout obchodního range.

rozhodnutí FEDu o úrokových sazbách

Zdroj: Admiral Markets MT4 USDCHF - od 21. května 2018 do 28. června 2018 - provedeno 17. září 2018 v 11:35 BST (12:35 českého času)

Pokud by trader vstoupil do obchodu na ceně 0.9896 se stop lossem nastaveném na ceně 0.9823, měl by zisk, pokud by se USDCHF obchodovalo nad vstupní cenou, a také ze spreadu (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou). Pokud by kurz zůstal na nebo pod vstupní cenou, obchod by byl ztrátový.

Nicméně ztráta by byla limitována umístěným stop-lossem. Obchod o objemu 1 lot by měl výsledek ztrátu okolo 757 USD. Pokud by se obchodník rozhodl vystoupit z obchodu na další high cenové hladině, obchod by byl uzavřen 15. června na ceně 0.9983 a výsledek by byl zisk ve výši cca 901 USD.

MetaTrader 4

Tento materiál neobsahuje a nesmí být vykládán tak, že obsahuje investiční poradenství, investiční doporučení, nabídku nebo žádost k jakékoliv transakci s finančními nástroji. Mějte na paměti, že tato analýza není spolehlivým ukazatelem jakéhokoli současné nebo budoucí výkonnosti, protože okolnosti se mohou časem měnit. Před provedením jakýchkoli investičních rozhodnutí byste měli žádat o radu nezávislé finanční poradce, abyste se ujistili, že jste porozuměli rizikům.

O Admiral Markets

Jako licencovaný broker poskytujeme nejspolehlivější a velice oblíbené obchodní platformy, pomocí kterých máte snadný přístup k CFD kontraktům, akciím a ETF


Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.