U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Cena akcií společnosti Lyft v IPO prudce vzrostla o 21%. Bude to pokračovat?

Duben 02, 2019 19:45

Lyft IPO

Věděli jste, že je v Silicon Valley poprask okolo miliardových společností, které se řadí do fronty a chtějí přijít s první veřejnou nabídkou akcií (IPO) tento rok? To by mohla být příležitost investovat do rychle rostoucích společností jako je Facebook, nebo Netflix, hned od samého začátku! Pojďme se podívat na Lyft IPO detailněji.

Lyft - společnost poskytující spolujízdu číslo dva v Americe hned po Uberu, se dočkala dlouho očekávaného IPO a začala s nabídkou 32.5 milionů akcií, $72 za akcii dne 29. března 2019.

Začátek byl více než úspěšný, hned první den uvedení na akciovou burzu Nasdaq cena skočila na $87.24 za akcii - vzrostla o neuvěřitelných 21%! Na konci dne akcie skončily na ceně vyšší o 8.7% od zaváděcí ceny, $78.29 - přičemž společnost získala tržní hodnotu okolo $22.4 miliard.

K prudkému vzrůstu ceny došlo částečně z důvodu beznadějně vyprodané nabídky akcií. Pojďme se podívat na společnost Lyft podrobněji a co se skrývá v budoucnosti této miliardové společnosti.

Kdo je Lyft?

Lyft je společnost poskytující spolujízdu, která byla založena v roce 2012. Zatímco nemusí být tak dobře známá jako její konkurence Uber, ve Spojených státech amerických je to druhá největší společnost nabízející spolujízdu. Zde je pár zásadních údajů o společnosti Lyft:

 1. Tržní podíl v USA okolo 29%
 2. Lyft aktuálně operuje v USA a Kanadě
 3. Lyft dělá okolo 1 milionu jízd denně
 4. V roce 2018 udělali o 103% více jízd nez rok předtím
 5. Rezervace společnosti Lyft se zvýšili o 76% v roce 2017 a v roce 2018 na $8.1 miliard

Někteří investoři jsou těmito statistikami potěšeni a to mělo za následek prudké zvýšení ceny o 21% nad zaváděcí cenu. Admiral Markets nabízí možnost obchodovat akcie Lyft, takže můžete využít této jedinečné příležitosti.

Investujte do akcií

Měli byste investovat do Lyft IPO?

I když vypadá růst ceny akcií společnosti Lyft lákavě, jedná se o velmi mladý technologický startup. Riziko investování do takových společností je fakt, že mnohým trvá roky než jsou výdělečné a mohou vykazovat velkou fluktuaci v ceně akcií. Například cena akcií společnosti Tesla také vzrostla, skoro o 2,000% od jejího IPO v roce 2010 - ale stále nevydělává.

Technologické společnosti jsou známé tím, že agresivně reinvestují každý cent do růstu společnosti. Proto i když Lyft ztratil v roce 2017 $688 milionů a dalších $911 milionů prodělal v roce 2018, institucionální investoři (investoři do společnosti předtím než jsou poprvé zveřejněny akcie) ohodnotili společnost na $15.1 miliard v jejím posledním financování před IPO.

Tech společnosti jsou často ohodnoceny dle možného budoucího růstu, proto může cena akcií tech společnosti růst, i když nevykazuje žádný zisk. Samozřejmě ne všechny společnosti vidí růst ceny akcií hned po IPO. Udělejte si svůj vlastní výzkum a mějte na paměti, že je důležité rozumět rizikům investování.

Pomůže Lyft IPO růstu společnosti?

Jeden z hlavních důvodů, proč společnost nabízí své akcie veřejnosti, je získat kapitál pro její růst. Skrze Lyft IPO dne 29. března 2019 společnost získala $2.34 miliard. Investoři budou hledat výnosy z jejich kapitálu. Pokud budoucí výdělky vypadají slibně, více investorů se připojí a pomůže zvednout cenu akcií. Pokud budoucí výdělky nevypadají dobře, někteří investoři usoudí, že je čas opustit loď a budou hledat další nejlepší investiční příležitost.

Co společnost Lyft chystá do budoucna?

Společnost sází na autonomní vozidla. V roce 2018 Lyft spustil samořídící službu Aptiv v Las Vegas. Zatím mají za sebou něco přes 30 000 jízd. Lyft se zajímá o všechny formy městské dopravy a mobility. V roce 2018 společnost Lyft koupila největší společnost pro sdílení kol v USA. Investory bude zajímat, jak se Lyft vypořádá s jeho konkurencí Uber.

Lyft IPO - Závěr

Lyft IPO je první v roce 2019 a mohl by být milníkem historického roku pro tech společnosti a jejich veřejnou nabídku akcií. Mnoho investorů používá IPO Lyft na testování jejich teorií a strategií pro IPO Uber $120 miliard v dubu. Jak se na to připravujete vy?

Stáhnout MetaTrader 5

Data zveřejněná na webové stránce Admiral Markets poskytují dodatečné informace týkající se analýz, odhadů, prognóz, předpovědí nebo jiných podobných zhodnocení informací (dále jen "analýza"). Předtím než učiníte jakékoliv investiční rozhodnutí prosím důkladně zvažte následující:

 1. Analýza je zveřejněna pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení.
 2. Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a Admiral Markets není odpovědná za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
 3. Každá analýza je připravena nezávislým analytikem (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
 4. Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
 5. Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací, které jsou v analýze obsaženy. Prezentovaná čísla odkazují na minulý výkon a nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
 6. Obsah analýzy si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets, že bude mít klient zisk ze strategií obsažených v analýze nebo že budou ztráty z dané strategie omezené.
 7. Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
 8. Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných nákladů v závislosti na předmětu publikace. Platný ceník služeb poskytovaných Admiral Markets je veřejně dostupný na webové stránce Admiral Markets.
 9. Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.