Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace fca

Zvýšení sazeb, propad EURUSD a akcie GoPro – ranní analýza 27.9.2018

Září 27, 2018 12:50

FED zvýšil úrokovou sazbu

Představitelé FEDu včera dle očekávání zvýšili úrokovou sazbu na 2,25 %. Dolar posílil. To se nelíbí Trumpovi, který zvýšení sazeb kritizoval. Trump má rád nízké sazby. Jerome Powell naznačil, že se soustředí na cenovou stabilitu a stabilitu v oblasti zaměstnanosti, nikoliv o politiku. FED tak vystupuje jako nezávislá instituce, která není manipulována politiky.

Vývoj úrokových sazeb v USA:

Zdroj: tradingeconomics.com

ČNB zvýšila úrokovou sazbu

ČNB zvýšila dle plánů úrokovou sazbu na 1,5 % a naznačila, že do konce roku chce sazbu zvýšit ještě jednou. Děje se tak v ekonomicky příznivém prostředí, HDP je stabilní a inflace nad cílem 2 %. Guvernér Rusnok také dodal, že je ČR ve výhodě oproti EU, pokud by přišla recese. ČR by tak mohla přistoupit ke snižování sazeb, ostatní ekonomiky mající záporné či nulové úrokové sazby by tento manipulační prostor postrádaly. Avšak zvýšení sazeb nebylo odsouhlaseno všemi v radě. Jeden hlas byl proti.

Výhled kurzu EURCZK dle ČNB:

Zdroj: Tisková konference ČNB ze dne 26.9.2018

EURUSD se propadlo díky Itálii

Měnový pár EUR/USD dnes ráno oslabil díky obavám ohledně italského rozpočtu. Tamní politici navrhují schodek ve výši 2,4 % HDP pro rok 2019. Itálie je po Řecku nejzadluženější stát EU s poměrem dluhu vůči HDP 131 %. První Řecko má tento poměr ve výši 178,6 %.

US indexy DJIA a S&P500 mírně oslabily

Díky posílení dolaru. Avšak stále zůstávají v dlouhodobém uptrendu. Ve statisticky špatném září se nyní pohybují na úrovni otevírací ceny na začátku září.

Akcie GoPro (GPRO)

Včera posílily o více než 8%. Poslední představená řada Hero 7 má nové vylepšení, ve verzi black nalezneme stabilizaci obrazu a live streaming na internet. Verze black stojí 399 USD, společnost také představila levnější verzi za 199 USD. Pozměnila tak svou strategii a pro investory začíná být společnost atraktivnější.

Analytický team Admiral Markets

Obchodujte Forex, CFDs akcie a indexy bez rizika

Upozornění na rizika: Obchodování s finančními instrumenty, které Admiral Markets nabízí, s sebou nese vysokou míru rizika a díky své složité povaze není vhodné pro všechny investory. Před jakýmkoliv investičním rozhodnutím byste měli vyhledat radu nezávislého finančního poradce, abyste se ujistili, že chápete všechna rizika. Tento materiál neobsahuje investiční doporučení, investiční pobídku, nabídku nebo žádost o transakce s finančními nástroji a neměl by být tak vykládán. Vezměte prosím na vědomí, že v případě, kdy analýza odkazuje na minulou výkonnost, se tato výkonnost může v čase změnit. Nezaručujeme přesnost a úplnost informací a jakákoliv osoba, která jedná dle těchto informací, tak činí zcela na vlastní riziko. Více si přečtěte na admiralmarkets.cz


Upozornění na rizika

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 84% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.