U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Společnost Goldman Sachs snižuje svůj cíl pro cenu akcií Apple! Může cena klesnout o 27%?

Říjen 09, 2019 16:11

Jedna z nejuznávanějších investičních bank na světě, Goldman Sachs, snížila svůj cíl pro cenu akcií Apple na pouhých 165 amerických dolarů za akcii. Banka má nyní nejnižší hodnocení akcií, což naznačuje možnost pádu o téměř 30%.

Společnost Goldman Sachs snižuje svůj cíl pro cenu akcií Apple

V tomto článku diskutujeme o důvodech, proč Goldman Sachs snížila předpoklad pro cenu akcií Apple a o tom, co by se mohlo s těmito akciemi stát. Poďme na to!

Snížení ceny akcií Apple: Účetnictví a Apple TV

Jedním z důvodů, proč Goldman Sachs snížil svůj cenový cíl pro akcie Apple, je metoda účetnictví společnosti pro novou službu Apple TV Plus. Začátkem září oznámila společnost Apple, že jakýkoliv nový prodej hardwaru pro produkty iPhone, iPad, Mac a Apple TV by měl obsahovat jednoletou bezplatnou zkušební verzí služby Apple TV Plus, která bude spuštěna v listopadu za 5 USD měsíčně.

Účetní metoda pro zkušební verzi Apple TV Plus by v zásadě spojovala roční období s dalšími produkty v době nákupu. Podle některých analytiků bude tato metoda poškozovat marže iPhone stejně jako nižší průměrná prodejní cena, která nebude kompenzována slevou z ceny prodaného zboží.

V poznámce pro klienty, analytik společnosti Goldman Sachs, Rod Hall napsal: „Ve skutečnosti účetní metoda společnosti Apple přesouvá výnosy z hardwaru do služeb. Tento krok by podpořil výnosovou linii služeb, avšak rovněž uškodil výnosové linii APS hardwaru a marži v čtvrtletním prodeji, jako je nadcházející FQ1′20.

Po zveřejnění této zprávy akcie společnosti Apple okamžitě klesly až o 2,6%. Společnost Společnost Apple však okamžite reagovala na analýzu Goldman Sachs, protože „neočekávají, že zavedení Apple TV +, včetně účetní metody pro služby, bude mít významný dopad na finanční výsledky". Akcie po zveřejnění reakce posílili, avšak den uzavřeli ve ztrátě, jak ukazuje níže uvedený cenový graf akcií Apple:


Admiral Markets MetaTrader 5, AAPL, Denní graf: od 18. dubna 2018 do 24. září 2019

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5, AAPL, Denní graf: od 18. dubna 2018 do 24. září 2019 - Upozornění: Výsledky z minulosti nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.

Jak obchodovat akcie Apple (AAPL)

Admiral Markets Vám umožní spekulovat o ceně akcií Apple pomocí produktu nazývaného CFD (contract for difference), neboli kontrakt pro vyrovnání rozdílů. Tento produkt v zásadě umožňuje obchodníkům spekulovat na růst i pokles obchodního instrumentu.

Níže je uveden týdenní cenový graf akcií společnosti Apple:

Admiral Markets MetaTrader 5, AAPL, Týdenní graf: od 23. července 2006 do 24. září 2019

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5, AAPL, Týdenní graf: od 23. července 2006 do 24. září 2019 - Upozornění : Výsledky z minulosti nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.

Dlouhodobý cenový graf společnosti Apple ukazuje jasně rostoucí cenu akcií. Existují však období poklesu s největším poklesem ceny akcií od října 2018 do ledna 2019. Zatímco krátkodobí obchodníci mohou obchodovat případnou ztrátu akcií, tak dlouhodobí obchodníci mohou počkat a poté začít nakupovat.

Strategie, kterou si vyberete, spadá do Vámi preferovaného obchodního stylu. Více informací o různých typech obchodních strategií se dozvíte v našem průvodci „Obchodní strategie pro rok 2019".

Prozatím se podívejme na cenový graf společnosti Apple v kratším časovém horizontu, jako je například denní graf.

Admiral Markets MetaTrader 5, AAPL, Denní graf: od 18. dubna 2018 do 24. září 2019

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5, AAPL, Denní graf: od 18. dubna 2018 do 24. září 2019 - Upozornění: Výsledky z minulosti nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.

Cíl společnosti Goldman Sachs ve výši 165 $ za akcii znamená pokles o přibližně 27% z maxima 13. září - den, kdy byla zpráva zveřejněna. Existuje mnoho lidí, kteří nejsou zastánci obchodní příležitosti proti budoucímu růstu akcií Apple. Někteří obchodníci zase vyčkávají, zda se vyjasní obchodní válka USA-Čína, avšak v současné době není konec v dohledu.

V tomto případě mohou obchodníci použít technickou analýzu, která jim pomůže při jejich rozhodování. Nástroje, jako je úroveň supportu nebo rezistence se mohou zdát velmi užitečné, protože často poskytují signály, kde mohou kupující a prodávající vstupovat na trh.

Například v grafu je modrou čárou označena trendová linie. Ve skutečnosti tato trendová linie pomohla udržet kupující na trhu. Obchodníci používají tuto linii, aby drželi nebo vyhledali nové dlouhé (nákupní) pozice, samozřejmě pokud se cena nachází nad touto trendovou linií.

Admiral Markets MetaTrader 5, AAPL, Denní graf: od 18. dubna 2018 do 24. září 2019

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5, AAPL, Denní graf: od 18. dubna 2018 do 24. září 2019 - Upozornění: Výsledky z minulosti nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.

Pokud cena klesne pod trendovou linii, je to znamení, že žádný kupující není ochoten vstoupit na trh, což znamená, že prodejci by mohli převzít kontrolu. Prolomení této trendové linie může dostat cenu akcií Apple k cíli Goldman Sachs, ale to je ještě dlouhá cesta - jak můžete akcie Apple obchodovat?

Jedním ze způsobů je MetaTrader 5, protože zde můžete obchodovat několik aktiv najednou a získat přístup k mnoha obchodním funkcím, bezplatným tržním datům v reálném čase, analýzám a mnohem více! Chcete-li stáhnout MetaTrader 5 nyní, klikněte na banner níže a získejte jej ZDARMA!

MetaTrader 5


Uvedené údaje poskytují další informace o všech analýzách, odhadech, prognózách, předpovědích nebo jiných podobných hodnoceních či informacích (dále jen „analýza") zveřejněných na internetových stránkách Admiral Markets. Než učiníte jakákoli investiční rozhodnutí, věnujte pozornost následujícímu:
1. Toto je marketingová komunikace. Zveřejněný obsah je pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení. Obsah nebyl připraven v souladu s právními požadavky, navrženými k podpoře nezávislého investičního výzkumu a není předmětem žádného zákazu pro šíření investičního výzkumu.
2. Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a investiční společnosti Admiral Markets Group AS (Admiral Markets) nejsou odpovědné za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
3. Analýza je připravena nezávislým analytikem (Jens Klatt, profesionální obchodník a analytik (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
4. Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
5. Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací obsažených v analýze. Prezentované údaje se týkají jakýchkoliv minulých výsledků, nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
6. Obsah analýzy by neměl být vykládán jako výslovný nebo předpokládaný příslib, záruka nebo implikace ze strany Admiral Markets, že klient bude profitovat ze strategií v nich obsažených, nebo že ztráty v souvislosti s nimi mohou nebo budou omezeny.
7. Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
8. Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných poplatků v závislosti na předmětu publikace. Ceník platný pro služby poskytované společností Admiral Markets je veřejně dostupný na webových stránkách Admiral Markets.
9. Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.