U 76% retailových účtů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Admiral Markets Group se skládá z následujících společností:

Admiral Markets Pty Ltd

Regulována Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets Cyprus Ltd

Regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy (CySEC)
POKRAČOVAT

Admiral Markets AS

Regulována Úřadem pro dozor nad finančním trhem Estonské republiky (EFSA)
Webová stránka je dostupná pouze v angličtině
POKRAČOVAT

Admiral Markets UK Ltd

Regulována Britským orgánem pro finanční dohled (FCA)
POKRAČOVAT
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Poznámka: Pokud zavřete toto okno bez toho, aniž byste si vybrali konkrétní společnost, souhlasíte s pokračováním na FCA (britskou) regulaci.
Regulace CySEC fca

Co znamená nový premiér Boris Johnson pro GBP/USD?

Červenec 25, 2019 14:21

Borish Johnson premiér

Je to oficiální. Boris Johnson byl zvolen novým vůdcem Konzervativní strany při hlasování členů strany, aby se stal dalším britským premiérem. Bývalý londýnský starosta porazil soupeře Jeremyho Hunta s velkou rezervou, když získal 92 153 hlasů ve srovnání s 46 156 hlasy svých soupeřů. Reakce po celé zemi byly smíšené, ale Johnsonovo jmenování otevřelo některé zajímavé obchodní příležitosti na britských trzích.

V tomto článku diskutujeme o politikách nového předsedy vlády, o tom, jak trhy reagovaly, a o obchodních příležitostech, které by mohly na britských trzích být před námi. Začněme!

Boris Johnson, Brusel a Brexit

V energetickém vítězném projevu se Johnson zavázal „doručit Brexit, sjednotit zemi a porazit Jeremyho Corbyna". Zatímco výzva, před kterou stojí premiér, je možná nejobtížnějším ze všech britských politiků v době míru, udal pozitivní tón - což ale znamenalo málo, aby to pomohlo rozehnat mrak nad britskými trhy.

Brexit je největším problémem, kterému čelí předseda vlády, a slíbil, že do 31. října doručí Brexit, s dohodou nebo bez dohody. Představitelé v Bruselu však již naznačili, že nepřijmou jeho navrhované změny k Dohodě o odstoupení od EU vypracované jeho předchůdkyní Theresou Mayovou.

Aby to byla pro Borise Johnsona ještě větší výzva, tak několik členů kabinetu rezignovalo kvůli jeho jmenování ministerským předsedou a někteří vysoce postavení ministři vedou odpor, aby zastavili Brexit bez dohody. Existuje také riziko, že vůdce opozice Jeremy Corbyn z Labouristické strany bude vyvolávat hlasování o nedůvěře, která by mohla poslat britskou veřejnost zpět do hlasovacích místností při všeobecných volbách. Nejistota stále přetrvává.

Klíčová data pro Borise Johnsona

 • 24. srpna - Setkání vůdců G7. Zatímco Johnson bude v letních měsících cestovat po evropských hlavních městech, hovořit s kolegy vůdci - zejména z Francie, Německa a Irska -, krize by mohla přijít na setkání vůdců G7 v jihozápadní Francii. To by dalo ostatním vůdcům EU lepší představu o muži, který má nyní vede Spojené království.
 • 3. září - Nové parlamentní zasedání. Parlament se vrací a začíná nové zasedání, které by mohlo být historické. Pokud Johnsonova jednání s vůdci EU selžou, pak se ministři, kteří jsou proti Brexitu bez dohody, budou snažit najít způsoby, jak zablokovat předsedu vlády, bude-li mít skutečně v úmyslu dne 31. října z Evropské unie vystoupit.
 • 29. září - Konference Konzervativní strany. To je čas, kdy by předseda vlády měl podrobněji předložit svou vizi pro Británii. Všichni ministři budou také sledovat, zda Johnson začne krotit jeho jazyk týkající se Brexitu, jak to učinila jeho předchůdkyně Theresa May poté, co shledala dohodu obtížně dosažitelnou. Johnsonovi věrní podpůrci, jako je Jacob Rees-Mogg, budou očekávat, že dostojí svému slibu.
 • 17. - 18. října - Summit EU. Toto je poslední plánované shromáždění vůdců Evropské unie před plánovaným datem odchodu Spojeného království dne 31. října. Pokud premiér nenajde v Bruselu průlom a pokud parlament najde způsob, jak zastavit Brexit bez dohody, může být Johnson nucen požádat o prodloužení stávající lhůty. Lídři EU však již uvedli, že prodloužení neudělí, ledaže by to bylo z dobrých důvodů, jako jsou všeobecné volby nebo druhé referendum.
 • 31. října - Poslední den pro Brexit.

Co bude dál na GBP/USD?

Při oznámení o novém předsedovi vlády se kurz GBP/USD krátce pohnul výše, poté ale skončil den níže. Ve skutečnosti měnový pár již nějakou dobu vykazuje klesající trend, jak ukazuje níže uvedený dlouhodobý graf:

Brexit GBPUSD měsíční graf

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, Měsíční graf - Rozsah dat: od 1. listopadu 2003 do 23. července 2019, vytvořeno 23. července 2019 ve 21:28 BST. - Upozornění: Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.

Obchodníci budou v příštích několika měsících pečlivě sledovat komentáře nového předsedy vlády i tón z Bruselu. Pokud to bude „podobný" blok jako nyní, tak by se obchodníci a investoři mohli začít obávat, že Spojené království odejde v rámci Brexitu bez dohody, který je pro britskou libru považován za krátkodobě negativní. Ve skutečnosti budou obchodníci sledovat víceletou úroveň supportu 1,1926 jako cíle pro všechny možné short (prodejní) obchody, jak ukazuje modrá vodorovná čára níže:

Brexit GBPUSD support

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, Měsíční graf - Rozsah dat: od 1. listopadu 2003 do 23. července 2019, vytvořeno 23. července 2019 ve 21:28 BST. - Upozornění: Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.

V krátkodobém horizontu se obchodníci mohou také dívat na nižší časové rámce, jako je denní graf pro více nápověd o směru trhu a pro případné obchodní příležitosti. Podívejme se na denní graf GBP / USD:

Brexit GBPUSD denní graf

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5, GBPUSD, Denní graf - Rozsah dat: od 30. října 2018 do 23. července 2019, vytvořeno 23. července 2019 ve 21:28 BST. - Upozornění: Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.

Ve výše uvedeném grafu GBP/USD představuje modrá čára dvacetidenní klouzavý průměr ceny. Je zřejmé, že prodejci udrželi kontrolou nad trhem, když cena zůstala pod klouzavým průměrem. Někteří obchodníci by to také použili jako nástroj k identifikaci možných bodů obratu a obchodních příležitostí.

Zatímco reakce trhu na Borise Johnsona byla utlumená, tak to také to znamená, že britské trhy jsou velmi citlivé na jakýkoliv významný pokrok nebo jeho nedostatek ze strany nového předsedy vlády. To znamená, že by mohly přijít volatilní pohyby měny. Řízení rizik je zásadní. Jak to budete obchodovat Vy?

Věděli jste, že s MetaTrader 5 můžete obchodovat několik tříd aktiv, stejně jako získat přístup k vynikajícím možnostem grafů, bezplatným tržním datům a analýzám v reálném čase, nejlepším dostupným obchodním widgetům a ještě mnohem více? Chcete-li stáhnout MetaTrader 5 nyní, klikněte na banner níže a získejte jej ZDARMA!

Obchodni_platforma_MT5


Odmítnutí odpovědnosti: Uvedené údaje poskytují další informace o všech analýzách, odhadech, prognózách, předpovědích nebo jiných podobných hodnoceních či informacích (dále jen „analýza") zveřejněných na internetových stránkách Admiral Markets. Než učiníte jakákoli investiční rozhodnutí, věnujte pozornost následujícímu:

 • Toto je marketingová komunikace. Zveřejněný obsah je pouze pro informační účely a v žádném případě si ji nelze vyložit jako investiční poradenství nebo doporučení. Obsah nebyl připraven v souladu s právními požadavky, navrženými k podpoře nezávislého investičního výzkumu a není předmětem žádného zákazu pro šíření investičního výzkumu.
 • Jakékoliv investiční rozhodnutí činí klient sám a investiční společnosti Admiral Markets Group AS (Admiral Markets) nejsou odpovědné za jakékoliv ztráty nebo škodu plynoucí z takového rozhodnutí, ať už je založeno na analýze či nikoliv.
 • Analýza je připravena nezávislým analytikem Jitan Solansky, nezávislý redaktor (dále jen "autor") a je založena na osobních odhadech autora.
 • Aby Admiral Markets zabezpečila zájmy klientů a aby byla zajištěna objektivita analýzy, byly zavedeny relevantní interní procedury pro prevenci a správu střetu zájmů.
 • Zatímco se snažíme zajistit, aby byly zdroje analýzy spolehlivé a aby byly všechny prezentované informace srozumitelné, včasné, přesné a úplné, Admiral Markets negarantuje přesnost a úplnost informací obsažených v analýze. Prezentované údaje se týkají jakýchkoliv minulých výsledků, nejsou spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků.
 • Obsah analýzy by neměl být vykládán jako výslovný nebo předpokládaný příslib, záruka nebo implikace ze strany Admiral Markets, že klient bude profitovat ze strategií v nich obsažených, nebo že ztráty v souvislosti s nimi mohou nebo budou omezeny.
 • Jakýkoliv namodelovaný nebo předchozí výkon finančních instrumentů uvedený v publikaci si nelze vyložit jako slib, garanci nebo implikaci ze strany Admiral Markets vůči budoucím výkonům. Hodnota finančního instrumentu může růst i klesat a zachování hodnoty aktiva není garantováno.
 • Projekce obsažené v analýze mohou být předmětem dodatečných poplatků, daní nebo jiných poplatků v závislosti na předmětu publikace. Ceník platný pro služby poskytované společností Admiral Markets je veřejně dostupný na webových stránkách Admiral Markets.
Produkty obchodované s finanční pákou (včetně rozdílových smluv) mají spekulativní povahu a mohou vyústit ve ztráty nebo zisky. Předtím než začněte obchodovat, se prosím seznamte se všemi riziky.