Fundamentální analýza 6.6..2018

Červen 06, 2018 11:12

Z hlediska makroekonomických dat se dnes zraky investorů budou zaměřovat na USA a Kanadu. Obě země mají naplánované vyhlášení výsledků o své mezinárodní obchodní bilanci.

Evropské data začínají projevem nejvyššího centrálního bankéře v 8:30. Peter Praet poskytne připomínky, které budou investory pečlivě sledovány.

O 30 minut později oznámí španělská vláda zprávu o průmyslové produkci za měsíc duben. Předpokládá se, že výroba meziměsíčně vzroste o 0,3%, což odpovídá roční sazbě 5%.

V 9:15 zveřejní Švýcarsko nejnovější vydání svého indexu spotřebitelských cen (CPI). Výsledky za květen se očekávají na úrovni 0,3%, což vede k meziročnímu růstu o 0,9%.

Silvan Tenreyro z Bank of England má naplánované vystoupení ve 12:40.

Ve Spojených státech a v Kanadě odhalí obchodní bilanci ve 14:30. Americké ministerstvo obchodu má v dubnu prohloubit schodek ve výši 49 miliard dolarů. Kanada pravděpodobně bude mít schodek kolem 3,4 miliardy dolarů, což je menší než 4,34 miliardy dolarů za měsíc březen.

Komoditní obchodníci budou pečlivě sledovat týdenní údaje o zásobách surovin. Úřad pro informace o energii v USA (EIA) pravděpodobně ukáže výsledky 2,5 milionu barelů za týden končený 1. červnem, ve srovnání s 3,62 milionu barelů před týdnem.


Tato zpráva slouží pouze pro informační účely a není zamýšlena jako nabídka, doporučení nebo pobídka ke koupi nebo prodeji. Forex a CFD jsou produkty obchodované s finanční pákou, kde ztráty mohou být vyšší, než Vaše vklady. Před jakýmkoliv invetičním rozhdonutím byste měli vyhledat nezávislého finančního poradce a ujistit se, že rozumíte rizikům, která k obchodování patří.