Fundamentální analýza 31.5.2018

Květen 31, 2018 11:43

Než se investorská pozornost přenese na druhou stranu planety, tak se objeví několik evropských makroekonomických dat, včetně švýcarských a španělských údajů o HDP. Švýcarská ekonomika se v prvním čtvrtletí zvýšila o 2,2%. Analytici předpovídali, že růst Španělska se zvýší o 2,9% ročně a nakonec to bylo 3%.

Francie také zveřejnila inflační čísla v 8:45 s výsledkem kladných 2%.

Itálie, která prochází jistou politickou krizí, uvolní údaje o inflaci a nezaměstnanosti po celý zbytek dopoledne.

V 11:00 hodin bude statistická agentura Evropské komise informovat o spotřebitelské inflaci pro eurozónu. Podle analytiků bude předběžné výsledky pravděpodobně pro květen meziročně růst o 1,6%, z 1,2% z předchozího měsíci. Jádrová inflace, která odkládá volatilní zboží, jako jsou potraviny a energie, pravděpodobně vyskočila meziročně o 1%.

Oddělení obchodní komise USA podá zprávu o osobních příjmech a výdajích ve 14:30. Měsíční zpráva také obsahuje nejnovější údaje o hlavních výdajích na osobní spotřebu (PCE), což je preferovaná měřítka inflace Federálního rezervního fondu. Index základního PCE se v dubnu pravděpodobně meziročně zvýšil o 2%.

Ekonomové budou rovněž informovat o počátečních tvrzeních o nezaměstnanosti ve 14:30. Mezitím ISM-Chicago vydá měsíční index nákupních manažerů (PMI).

Na sever od hranice USA kanadská vláda podá zprávu o HDP prvního čtvrtletí v 14:30. Kanadské hospodářství by mělo v období od ledna do března růst o 1,8%, což se zvýšilo z 1,7% z předchozího čtvrtletí.

Členové výboru Federálního výboru pro volný trh (FOMC) Raphael Bostic a Lael Brainard přednášet projevy v 18:45 a 21:00.


Tato zpráva slouží pouze pro informační účely a není zamýšlena jako nabídka, doporučení nebo pobídka ke koupi nebo prodeji. Forex a CFD jsou produkty obchodované s finanční pákou, kde ztráty mohou být vyšší, než Vaše vklady. Před jakýmkoliv invetičním rozhdonutím byste měli vyhledat nezávislého finančního poradce a ujistit se, že rozumíte rizikům, která k obchodování patří.