Fundamentální analýza 28.5.2018

Květen 28, 2018 11:40

Státní svátek ve Velké Británii a v USA dělají pondělí z hlediska makroekonomických údajů poměrně klidným dnem.

Švýcarská vláda na to vyřeší zprávu o celkové zaměstnanosti v 09:15. Očekává se, že v prvním čtvrtletí bude soubor údajů o celkové zaměstnanosti 4,999 milionů ve švýcarské ekonomice, a to z 4,962 milionu v říjnovém a prosincovém období. Údaje o pracovních pozicích mohou mít přímý dopad na výkon švýcarského franku.

Asi o 45 minut později oznámí italská vláda inflaci výrobců za duben. Index cen výrobců (PPI) zachycuje ceny zaplacené na úrovni závodu, což může v budoucnu ovlivnit spotřebitelské ceny. Analytici dosud neposkytli průměrný odhad měsíčního PPI Itálie. V březnu vzrostl index meziměsíčně o 0,4%. To se překládalo do roční míry 2%.

Údaje o zaměstnanosti v Japonsku jsou naplánovány na zítra o půlnoci. Nezaměstnanost ve třetím největším hospodářství světa se v průměru odhaduje v dubnu na 2,5%.


Tato zpráva slouží pouze pro informační účely a není zamýšlena jako nabídka, doporučení nebo pobídka ke koupi nebo prodeji. Forex a CFD jsou produkty obchodované s finanční pákou, kde ztráty mohou být vyšší, než Vaše vklady. Před jakýmkoliv invetičním rozhdonutím byste měli vyhledat nezávislého finančního poradce a ujistit se, že rozumíte rizikům, která k obchodování patří.