Fundamentální analýza 25.5.2018

Květen 25, 2018 11:40


Akce začíná v Evropě v 10:00 se zprávou o německém obchodním sentimentu. Index podnikatelského prostředí IFO se má v květnu mírně snížit na 102,0 z 102,1 předchozího měsíce. Míra očekávání se také snížíila na 98,5 z 98,7.

Statistická agentura Spojeného království zveřejní revidované údaje o HDP za první čtvrtletí v 10:30. Očekává se, že britská ekonomika v prvním čtvrtletí poroste o 1,2% ročně.

Americká zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby může přinést zajímavé pohyby od 14:30.

Pokyny USA na výrobu výrobků, které mají trvat tři roky nebo déle, mají v dubnu propadnout o 1,4% a po předchozím měsíci o 2,6%. Očekává se však, že poklesy budou soustředěny v kategorii přepravy. Předpokládá, že objednávky poskočí o 0,5%.

Pokud jde o měnovou politiku, člen Evropské centrální banky (ECB) Benoit Coeure přednese projev v 15:15. Přibližně ve stejnou dobu vystoupí také člen BoE Mark Carney a předseda FFEDu Jerome Powell.

Zápisy ze schůze Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC) z července, které byly zveřejněny na začátku tohoto týdne, svědčily, že americká centrální banka příští měsíc zvýší úrokové sazby. Přepis také neprokázal žádnou naléhavost ze strany úředníků, aby urychlila svůj cyklus zvyšování sazby na zbytek roku. (bloomberg.com)

Tato zpráva slouží pouze pro informační účely a není zamýšlena jako nabídka, doporučení nebo pobídka ke koupi nebo prodeji. Forex a CFD jsou produkty obchodované s finanční pákou, kde ztráty mohou být vyšší, než Vaše vklady. Před jakýmkoliv invetičním rozhdonutím byste měli vyhledat nezávislého finančního poradce a ujistit se, že rozumíte rizikům, která k obchodování patří.