Fundamentální analýza 18.6.2018

Červen 18, 2018 11:38

Diskuse o měnové politice bude tento týden nadále ovlivňovat finanční trhy, protože investoři se budou v nadcházejících dnech snažit sledovat projevy zástupců centrálních bank. Akce začíná v pondělí, když členové Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky (ECB) předkládají veřejné projevy.

Měnová politika začíná v 14:45, kdy William Dudley z FEDu přednese veřejný komentář. Hlava Newyorského Fedu plánuje tento měsíc opustit svou pozici.

Členové Výboru pro federální otevřený trh (FOMC) Elizabeth Duke, Raphael Bostic a John Williams mají v pondělí také vystoupení. Tito úředníci se minulý týden zúčastnili na schůzce Fedu, kde bylo rozhodnuto, že úrokové sazby by se zvýšily o 25 bazických bodů. Tímto způsobem Fed načrtl pravděpodobnost, že v letošním roce budou ještě dvě další úpravy směrem nahoru.

Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi přednese zahajovací poznámky na fóru ECB o centrálním bankovnictví v portu Sintra v Portugalsku v 21:45. Draghi a jeho kolegové z Rady guvernérů budou celý týden po dobu summitu v hledí investorů

Politici ECB včera uvedli, že do konce roku ukončí kvantitativní uvolňování. Očekává se, že úrokové sazby zůstanou na skalním dně nejméně jeden rok. Centrální banka začne snižovat nákup dluhopisů v září a ukončí program v prosinci.

V ekonomickém kalendáři je na začátku týdne naplánováno velmi málo dat. Italská vláda podá zprávu o globálním a celoevropském obchodu v 10:00

Na severoamerickém zasedání zveřejní Národní asociace stavitelů domů (NAHB) svůj měsíční index trhu s bydlením. Červnový index by měl být v průměru 70.

Ve 0:00. Zveřejní Westpac druhé čtvrtletí spotřebitelské průzkumy. Ačkoli zpráva bude zveřejněna brzy v úterý v místní době, zasáhne severoamerické obchodní kanceláře v pozdních odpoledních hodinách.


Upozornění na rizika: Obchodování s finančními instrumenty, které Admiral Markets nabízí, s sebou nese vysokou míru rizika a díky své složité povaze není vhodné pro všechny investory. Před jakýmkoliv investičním rozhodnutím byste měli vyhledat radu nezávislého finančního poradce, abyste se ujistili, že chápete všechna rizika. Tento materiál neobsahuje investiční doporučení, investiční pobídku, nabídku nebo žádost o transakce s finančními nástroji a neměl by být tak vykládán. Vezměte prosím na vědomí, že v případě kdy analýza odkazuje na minulou výkonnost, se tato výkonnost může v čase změnit. Nezaručujeme přesnost a úplnost informací a jakákoliv osoba, která jedná dle těchto informací, tak činí zcela na vlastní riziko. Více si přečtěte na admiralmarkets.cz