Fundamentální analýza 18.5.2018

Květen 18, 2018 11:22

Poměrně lehké evropské zasedání bude začínat dvojicí německých zpráv naplánovaných na 08:00. Indexy cen výrobců v Německu (MPI) za duben se očekávají o 0,3%, což znamená meziroční růst o 1,8%. Mezitím se předpokládá, že německé velkoobchodní ceny vzrostou meziměsíčně o 0,2%.

Statistická agentura Evropské komise podá zprávu o celkové obchodní bilanci v 11:00. Plánuje se, že rozpočtový přebytek pro Brusel se v březnu mírně sníží na 20,7 miliardy EUR z 21 miliard EUR na základě sezónně očištěných hodnot.

Kanadská vláda zveřejní dvě významné zprávy, které budou podrobně sledovány většinou investorů. Ve 14:30 společnost Statistics Canada podá zprávu o maloobchodním prodeji a spotřebitelské inflaci. Očekává se, že zpráva o maloobchodním prodeji bude pro měsíc března měsíčně růst o 0,3%. Mezitím se očekává, že index spotřebitelských cen (CPI) Kanady bude v dubnu meziročně stabilní na 2,3%.

Ve Spojených státech vystoupí tři členové Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC), včetně Lorety Mesterové, Roberta Kaplana a Laela Brainarda. Rada pro stanovení politik FOMC se očekává, že zvýší úrokové sazby příští měsíc na setkání ve Washingtonu

Tato zpráva slouží pouze pro informační účely a není zamýšlena jako nabídka, doporučení nebo pobídka ke koupi nebo prodeji. Forex a CFD jsou produkty obchodované s finanční pákou, kde ztráty mohou být vyšší, než Vaše vklady. Před jakýmkoliv invetičním rozhdonutím byste měli vyhledat nezávislého finančního poradce a ujistit se, že rozumíte rizikům, která k obchodování patří.

.