Fundamentální analýza 13.6.2018

Červen 13, 2018 11:32

Ve středu bude dominovat měnová politika, protože obchodníci zaměří své zraky na FED. Americká centrální banka uzavře své politické setkání s vysoce očekávanou tiskovou zprávou, která by mohla poskytnout plán budoucích úprav úrokových sazeb.

Makroekonomické zprávy z Evropy začínají s průmyslovou výrobou ve Švýcarsku v 9:15.

Úřad pro národní statistiky Spojeného království uvolní inflační data v 10:30, včetně indexu maloobchodních cen, indexu spotřebitelských cen a indexu cen výrobců. Očekává se, že očekávaná zpráva o spotřebitelské inflaci CPI bude v květnu růst o 2,5% ročně, oproti předchozímu měsíci kde to bylo 2,4%.

Data o průmyslové produkci a zaměstnanosti v eurozóně vychází v 11:00. Průmyslová produkce pravděpodobně za duben klesne o 0,5%. Předpokládá se, že zaměstnanost v prvním čtvrtletí vzroste o 0,3%.

Ve Spojených státech vydá Ministerstvo práce svou měsíční zprávu o inflaci výrobců v 14:30. U indexu cen výrobců se v květnu očekává meziroční zvýšení o 2,8%, což je oproti minulému měsíci malinko lepší, kde to bylo 2,6%.

Federální výbor pro volný trh (FOMC) uzavře ve středu oficiální tiskovou zprávu ve 20:00. Očekává se, že centrální banka v té době zvýší úrokové sazby. Investoři budou pečlivě přezkoumávat oficiální politické prohlášení o stopách ohledně budoucí cesty úrokových sazeb. Prohlášení z června bude doprovázeno revidovaným souhrnem ekonomických projekcí, které se týkají HDP, nezaměstnanosti a inflace..


Upozornění na rizika: Obchodování s finančními instrumenty, které nabízí Admiral Markets, s sebou nese vysokou míru rizika a není vhodné pro všechny investory díky své složité povaze. Před jakýmkoliv investičním rozhodnutím byste měli vyhledat radu nezávislého finančního poradce, abyste se ujistili, že chápete všechna rizika. Tento materiál neobsahuje investiční doporučení, investiční pobídku, nabídku nebo žádost o transakce s finančními nástroji a neměl by být tak vykládán. Vezměte prosím na vědomí, že v případě kdy analýza odkazuje na minulou výkonnost, se tato výkonnost může v čase změnit. Nezaručujeme přesnost a úplnost informací a jakákoliv osoba, která jedná dle těchto informací, tak činí zcela na vlastní riziko. Více si přečtěte na admiralmarkets.cz