Fundamentální analýza 11.5.2018

Květen 11, 2018 13:59

Severní Amerika vidí dnešní makroekonomické zprávy jako největší potenciál z hlediska dopadu.

Na výsledky dat je Evropa v pátek velmi slabá. Španělská vláda zveřejnila údaje o inflaci už v 09:00, což by poskytlo přehled regionálních trendů spotřebitelských cen.

Guvernér Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi vystoupí krátce poté, co se severoamerické trhy začnou obchodovat. Vedoucí ECB předsedal nedávnému rozhodnutí o pozastavení úrokových sazeb. ECB monitoruje prudký nárůst ekonomické aktivity, přestože přetrvávají značné rizika.

Pokud jde o severoamerická data, ministerstvo práce USA bude v pátek informovat o vývozních a dovozních cenách. Index vývozních cen Washingtonu by měl v dubnu vzrůst o 3,6%, z 3,4% v předchozím měsíci.

Později v rámci zasedání Michiganská univerzita připraví květnové vydání indexu spotřebitelského sentimentu. Indikátor sentimentu se podle projekcí mírně sníží na 98,5 v květnu z 98,8 z dubna.

Kanadská vláda zveřejní měsíční zprávu o zaměstnanosti ve 14:30. Míra nezaměstnanosti v Kanadě by se měla udržet stabilní na úrovni 5,8%, protože do ekonomiky bude přidáno 17 400 pracovních míst.


Tato zpráva slouží pouze pro informační účely a není zamýšlena jako nabídka, doporučení nebo pobídka ke koupi nebo prodeji. Forex a CFD jsou produkty obchodované s finanční pákou, kde ztráty mohou být vyšší, než Vaše vklady. Před jakýmkoliv invetičním rozhdonutím byste měli vyhledat nezávislého finančního poradce a ujistit se, že rozumíte rizikům, která k obchodování patří..