Co nás čeká v obchodním dnu 9.4.2018

Duben 09, 2018 12:10

Navzdory poklesu ve třech ze čtyř zasedání během zkráceného týdne, evropské trhy přinesly dobré zisky, zejména ve srovnání s trhy po celém světě. Německý DAX se mírně zlepšil, když v týdnu vzrostl o 1,2%. Většina tržních akcí v Evropě byla celosvětově v obavách obchodní války mezi USA a Čínou.

V pátek zpráva o zaměstnanosti nevyšla úplně v dobrých číslech. Mzdy vzrostly v březnu o 103 tisíc, tj. pod konsensem růstu o 188 tisíc. Nezaměstnanost v březnu byla vyšší než se očekávalo na 4,1%. února. Míra nezaměstnanosti klesla z minulého měsíce, což bylo jediné skutečně silné číslo.

Tento týden jistě bude k vidění pěkná volatilita pro americké trhy, jelikož je zde jen malá šance, že prezident Trump se bude snažit o snížení svého programu snižování schodku a velmi vysokou šanci, že čínská vláda bude dále reagovat na výzvu k tarifům z Číny.

Dnešní ráno v Evropě přineslo výsledky obchodní bilance v Německu. To byla jediná zajímavá informace, která by stála za připomenutí. Výsledky však EUR/USD drží stále v bočním trendu, tak uvidíme, co nám přinese zbytek obchodního týdne.