Co nás čeká v obchodním dnu 28.3.2018

Březen 27, 2018 16:58

Středeční den začne hned hodinu po půlnoci s údaji z Nového Zélandu o důvěře v podnikání. Následuje únorový index produkčních cen Singapuru.

Pár EUR/USD zdolal 5týdenní high v reakci na prohlášení guvernéra německé Bundesbank Weidmanna, že Evropská centrální banka (ECB) by podle něho měla v roce 2019 navýšit úrokové sazby. V článku od agentury Bloomberg se navíc objevila zpráva, že centrální banky stále více využívají euro jako rezervní měnu, čímž reagují sílící protekcionistická opatření Spojených států.

Ráno začne s údaji z Německa o spotřebitelské důvěře instituce GFK, což je největší instituce na výzkum trhu v Německu.

Den bude pokračovat s klíčovou důvěrou spotřebitelů ve Francii a maloobchodním prodejem ve Španělsku a Švédsku. Krátce poté budou zveřejněny i výsledky pro průmyslové objednávky a prodej v Itálii.

Nejdůležitější výsledky však pocházejí ze Spojených států. Žádosti o hypoteční úvěry, u nichž se očekává nárůst o 1%, obchodní bilance a základní index spotřebitelských výdajů.

Všechny pohledy investorů však budou zaměřeny na údaje o růstu americké ekonomiky. HDP největší ekonomiky světa by mělo ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrůst o 2,7%. Současně se předpokládá, že deflátor HDP vzroste o 2,3%.

Očekává se, že rozhodnutí o úrokových sazbách vytvoří centrální banku Jihoafrické republiky. Očekává se, že základní úroková sazba bude snížena o 25 bazických bodů na 6,5%.

Závěrem dne budou zveřejněny údaje o zásobách ropy a amerických ropných produktech, stejně jako o plánovaném prodeji dokončených domů.