Co nás čeká v obchodním dnu 25.4.2018

Duben 25, 2018 11:19

Středa bude relativně slabý den na důležité ekonomické údaje. Začalo to s výsledky pro index podnikání v Japonsku, který skončil podle očekávání na hodnotě 0,4%.

První výsledky Evropy z Francie souvisely s důvěrou spotřebitelů v zemi za duben. Výsledky byly jeden bod na očekáváním.

Následuje index výrobních cen ve Španělsku kde výsledky posílily o 0,1% a ekonomické očekávání společnosti ZEW ve Švýcarsku.

Investoři budou také sledovat rozhodnutí turecké centrální banky o úrokových sazbách. Očekává se, že budou každoročně udržovány na úrovni 8%.

Nejdůležitější údaje z USA budou na indexu MBA pro aplikace hypotečního úvěru, které by měly vzrůst o 2,3%. Očekává se, že dopad na trh s ropou poskytne výrobní údaje pro svého největšího spotřebitele na světě.

Investoři čekají na čerstvé týdenní údaje o komerčních zásobách ropy v USA, aby odhadli sílu poptávky v největším světovém spotřebiteli ropy a jak rychle se bude zvyšovat úroveň výstupu. Úřad pro informace o energii zveřejní svou oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy za minulý týden v 16:30 SEČ. Analytici očekávají rozdíl od minulého týdne o zhruba 1,1 milionu barelů.