Co nás čeká v obchodním dnu 20.4.2018

Duben 20, 2018 11:41

Poslední den týdne začne s důležitými daty pro Japonsko. Investoři budou sledovat inflaci a index podnikatelské činnosti..

První výsledky z Evropy pocházejí z Německa a index výstupních dat pro index březnových cen. Očekává se, že index se každoročně zvýší o 1,8%.

Ze Severní Ameriky vyjdou data z Kanady. Budou souviset s inflací a maloobchodním prodejem.

Setkání OPEC. Týdenní průzkum vrtné činnosti od Baker Hughes v pátek poskytne investorům čerstvý přehled o produkci a poptávce ropy v USA poté, co data z minulého týdne ukázala, že počet ropných plošin v USA roste už druhým týdnem.

Týdenní počet zařízení je důležitým barometrem pro vrtací průmysl a slouží jako náhrada za produkci ropy a poptávku po ropných službách.

Investoři budou také sledovat výsledek společného zasedání ministerského monitorovacího výboru plánovaného na pátek, které by mělo potvrdit, že OPEC a jeho spojenci i nadále dodržují dohodu o omezování výroby.

Smlouva o snížení výroby téměř vyloučila zhoršení globálních dodávek ropy, které v březnu činily jen 12 milionů barelů nad pětiletým průměrem, uvedla agentura Reuters s odkazem na zdroj obeznámený s touto záležitostí.