Co nás čeká v obchodním dnu 18.4.2018

Duben 18, 2018 11:33

Středeční den může být velice zajímavý, co se týče makroekonomických dat. Investoři tak očekávají na trhu vysokou volatilitu.

Evropské výsledky začínají v 10:00 SEČ se zprávou o italském průmyslovém prodeji. Třetí největší ekonomika eurozóny zaznamenala v únoru meziroční růst průmyslu o 9,8%.

Zajímavější však bude Spojeného království, kde Úřad pro národní statistiku zveřejní inflační data v 10:30. Zahrnuje index maloobchodních cen, index cen výrobců a index spotřebitelských cen za měsíc březen.

Očekává se, že spotřebitelské ceny ve Velké Británii vzrostou o 2,7% ročně, což je oproti březnu beze změny. Takzvané jádrové spotřebitelské ceny, které vylučují volatilní položky, jako jsou potraviny a energie, se předpokládají, že budou stoupat o 2,5% ročně.

V 11:00 zveřejní Evropská komise pro eurozónu index spotřebitelských cen. Předpokládá se, že spotřebitelská inflace v březnu vzroste o 1,4% ročně, což by se nezměnilo oproti předchozímu měsíci.

Centrální kanadská banka (BOC) bude součást severoamerického zasedání s politickým prohlášením v 16:00 SEČ. Zatímco se očekává, že úředníci budou mít tendenci zvyšovat úrokové sazby, oficiální prohlášení by mohlo poskytnout náznaky o budoucnosti měnové politiky. BTC guvernér StephenPoloz má v úmyslu pořádat tiskovou konferenci v době rozhodování o sazbách.

Je v plánu i vystoupení členů Fedu. V 21:15 sám velký šéf FEDu William Dudley a o hodinu později má mluvit RandallQuarles.

Obchodníci s ropnými produkty budou pečlivě sledovat týdenní údaje o surovinách, které jsou k dispozici ve správě Úřadu pro informace o energii v USA (EIA). Předpokládá se, že zásoby EIA v týdnu končícím 13. dubnem poklesnou o 1,9 milionu barelů. Surové zásoby před týdnem vyskočily o 3,3 milionu barelů.