Co nás čeká v obchodním dnu 16.4.2018

Duben 16, 2018 12:13

Dnes očekáváme, že se trhy budou i nadále zaměřovat na globální politiku - v poslední době existují povzbudivé signály o obchodní politice, ale zvyšují se starosti o Sýrii a vztahy mezi USA a Ruskem.

Z makroekonomického hlediska jsou dnes ve 14:30 zajímavé maloobchodní tržby v USA za březen 2018. Předpoklad spočívá v tom, že maloobchodní tržby vzrostly v minulém měsíci o 0,4% a to poté, co v únoru poklesly o 0,1%.

Očekává se, že hlavní tržby vzrostou o 0,2%, stejně jako minulý měsíc.

Rostoucí maloobchodní tržby korelují se silnějším hospodářským růstem, zatímco slabší tržby signalizují slábnoucí ekonomiku. Spotřebitelské výdaje představují až 70% hospodářského růstu USA.

Vedle zprávy o maloobchodním prodeji obsahuje makroekonomický kalendář také údaje o povoleních na výstavbu, byty, průmyslovou produkci v USA, stejně jako průzkumy výrobních podmínek v oblastech Philadelphie a New York.

Investoři budou věnovat pozornost výstupům několika členů Fedu, které se budou konat v tomto týdnu, a které umožní nahlédnout do výhledu měnové

Čína zveřejní své údaje o HDP brzy ráno v úterý kolem 04:00.

Zpráva by měla prokázat, že druhá největší ekonomika světa se ve třetím čtvrtletí zvýšila o 6,8% od roku 2017.

Asijský stát také zveřejní údaje o březnové průmyslové produkci, investicích do fixních aktiv a maloobchodním prodeji spolu se zprávou o HDP.