Co nás čeká v obchodním dnu 11.4.2018

Duben 11, 2018 11:46

Evropské data jsou dnes zaměřeny spíše na Velkou Británii. Ve Velké Británii je odhad snížení HDP na 0,3%.

Nejdůležitější událostí se dnes stává inflace v USA

Jakmile se po obavách z obchodní války mezi USA a Čínou vrátila investorům chuť sypat peníze do rizikových aktiv, nyní očekávají zprávu o spotřebitelské inflaci a zveřejnění březnových schůzí Federálního rezervního fondu, které budou řídit očekávání budoucích opatření měnové politiky.

Ekonomové očekávají, že indický index spotřebitelských cen (CPI), měřítko inflace, zůstane beze změny na úrovni 0,2%, zatímco očekávaný meziroční index spotřebitelských cen by měl v únoru růst o 2,1% z 1,8%.

Americká centrální banka zvýšila úrokové sazby po svém setkání dne 21. března a přikláněla se k dalším dvěma zvýšením sazeb v letošním roce. Někteří investoři očekávali, že Fed v letošním roce na tomto setkání předloží další zvýšení sazeb.

FedChiefJeromePowell v pátek uvedl, že Fed bude pravděpodobně muset pokračovat v růstu úrokových sazeb, aby inflace byla pod kontrolou. Dodal, že je příliš brzy na spekulace o odražení zvýšení sazeb na ekonimice v USA.

Obchodníci v současné době oceňují zhruba 85% pravděpodobnosti druhého zvýšení sazeb v červnu podle nástroje FedRate Monitor společnosti Investing.com. Kurzy třetího zvýšení sazby v prosinci zaznamenaly přibližně 70%.

Futures na ropu se v úterý dostaly na 65,51 USD za barel, což představuje nárůst o 3,3%, neboť vyhlídka na vojenskou akci pod vedením USA v Sýrii vyvolala očekávání investorů o přerušení dodávek na Středním východě.